آتش سوزی تالاب گندمان مهار شد

مدیرکل محیط زیست چهارمحال و بختیاری با اشاره به آتش سوزی تالاب گندمان گفت: این آتش سوزی با تلاش نیروهای محیط بان، شهرداری گندمان و جوامع محلی مهار شد.

آتش سوزی تالاب گندمان مهار شد

به گزارش ممتاز نیوز، سعید یوسف پور افزود: ساعت ۱۹ چهارشنبه گزارشی مبنی بر آتش سوزی اراضی تالابی در مجاورت روستای کَتَک اعلام شد که با حضور به موقع نیروهای محیط‌بان، شهرداری گندمان و جوامع محلی آتش پس از ۲ ساعت تلاش مهار شد.

وی اظهار کرد: بدلیل تاریکی هوا امکان اعلام دقیق سطح تالاب که دچار آتش سوزی شده وجود ندارد اما برآوردهای اولیه نشان می‌دهد حدود ۵۰۰ مترمربع از اراضی تالاب گندمان طعمه حریق شده است.

مدیرکل محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: تالاب گندمان از تالاب‌های منحصر به فرد کشور به شمار می‌رود و حفاظت از این تالاب به عنوان هدیه ارزشمند خداوند وظیفه همه ارگان‌های مسوول و مردم است.

وی با اشاره به حضور پرندگان در تالاب گندمان اضافه کرد: در جریان آتش سوزی افزون بر از بین رفتن گیاهان و رُستنی‌های تالاب در آتش ممکن است زیست‌مندان موجود در تالاب نیز تحت تاثیر آتش سوزی از بین بروند.

یوسف پور با تاکید بر ضرورت حفاظت از تالاب‌ها و عرصه‌های محیط زیست ادامه داد: مردم در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوکی با تلفن ۱۵۴۰ تماس بگیرند؛ محیط بانان محیط زیست در تالاب‌های چغاخور و گندمان به صورت شبانه روزی حضور دارند و آماده پاسخگویی و خدمت رسانی هستند.

انتهای پیام/


استانی

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.