آتش سوزی گسترده ۳ سوله در محدوده شورآباد تهران

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی از آتش سوزی گسترده ۳ سوله در محدوده شورآباد خبر داد.

آتش سوزی گسترده ۳ سوله در محدوده شورآباد تهران

به گزارش ممتاز نیوز، سید جلال ملکی در تشریح جزئیات این خبر گفت:‌در ساعت ۱۳:۴۱ امروز یک مورد حادثه آتش‌سوزی در یک مجتمع کارگاهی واقع در محدوده شورآباد از سوی آتش‌نشانی شورآباد به آتش‌نشانی تهران اطلاع داده و از آتش‌نشانان تهران در خواست کمک شد. در همین راستا نیز با توجه به اینکه این محدوده در خارج از حوزه استحفاظی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران قرار دارد، ستاد فرماندهی با موافقت معاونت عملیات، آتش‌نشانان ایستگاه شماره ۵۰ را به همراه تانکر آب به محل حادثه اعزام کرد.

وی با بیان اینکه هنگام حضور آتش نشانان تهران، عوامل آتش‌نشانی شورآباد در محل حضور داشته و اقدامات خود را آغاز کرده بودند، گفت: همچنین نیروهای آتش‌نشانی باقرشهر، کهریزک، اسلامشهر، حسن‌آباد و … نیز به عنوان نیروی کمکی خود را به محل رساندند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران اضافه کرد: آتش‌نشانان با حضور در محل مشاهده کردند که سه باب سوله مسقف که هرکدام ۴۰۰ مترمربع مساحت داشت دچار حریق شده است. دو سوله مربوط به نگهداری لوازم یدکی بدنه خودرو و یک سوله دیگر نیز انبار نگهداری لوازم یدکی پلاستیکی مربوط به خودرو بود که کاملا دچار حریق شده بودند، شدت حریق نیز به حدی بود که علاوه بر اینکه دود ناشی از آن تا شعاع چندکیلومتری قابل رویت بود، بلکه به سقف‌های شیروانی سوله‌ها نیز خسارات زده و آنها را در آستانه ریزش قرار داده بود. 

ملکی افزود: در این شرایط آتش‌نشانان تهران با کمک دیگر آتش‌نشانان عملیات خود برای اطفاء حریق را از چند جهت آغاز کردند و با توجه به اینکه در مجاورت این سوله‌ها یک کارگاه نجاری، یک انبار لوازم یک بار مصرف و سوله دیگری نیز قرار داشت و آتش‌ در حال سرایت به آنها بود، در فاز نخست از گسترش آتش به اطراف جلوگیری کردند. 

وی با اشاره به ادامه عملیات آتش‌نشانان برای خاموش کردن آتش نیزگفت: پس از آن آتش‌نشانان با برش قسمت‌هایی از سقف سوله‌ها وارد آن شده و موفق شدند که شعله‌های آتش را خاموش کنند. پس از آن نیز عملیات لکه‌گیری انجام شد و آتش‌نشانان تهران محل حادثه را برای انجام عملیات ایمن‌سازی به عوامل آتش‌نشانی شورآباد تحویل داده و در ساعت ۱۵ به ماموریت خود خاتمه داده و به ایستگاه بازگشتند.

به گفته سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران این حادثه مورد مصدوم یا فوتی نداشت و علت دقیق وقوع آن نیز از سوی کارشناسان  آتش‌نشانی شورآباد بررسی و اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/


حوادث

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.