آثار هنرمندان خودآموخته نقطه عطف تاریخ هنر معاصر/۱۴۷ اثر هنرمندان خودآموخته در خانه هنرمندان

۱۷فروردین به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

در گفت‌وگو با هنرآنلاین مطرح شد

سرپرست انجمن هنرمندان خودآموخته در آستانه افتتاح نمایشگاه هنرمندان خودآموخته گفت:آثار هنرمندان خودآموخته نقطه عطف تاریخ هنر معاصر کشور به شمار می‌رود.

علی عزتی سرپرست انجمن هنرمندان خودآموخته در گفت و گو با خبرنگار تجسمی‌ هنرآنلاین دربارهٔ افتتاح نمایشگاه این انجمن که امروز ۱۷ فروردین ماه در خانه هنرمندان افتتاح می‌شود، گفت: این انجمن با هدف معرفی هنرمندان خودآموخته که مراحل آکادمیک را طی نکرده اما با آثاری که خلق کرده اند جامعه هنرهای تجسمی‌را به چالش کشیده‌اند تصمیم گرفته که این بار آثار تعدادی از هنرمندان خودآموخته را در خانه هنرمندان در معرض تماشای عموم قرار دهد.

او در این باره افزود: این نمایشگاه که از ساعت ۳ تا ۹ شب با حضور ۳۰ هنرمند آثار حجمی‌و نقاشی برگزار می‌شود ۱۴۷ اثر را به نمایش می‌گذارد.

وی دربارهٔ فعالیت‌های این انجمن گفت: در این انجمن امکانی را برای هنرمندان خودآموخته داخل و خارج از کشور ساکن در کشورهایی مانند هلند، امریکا و کانادا فراهم کرده ایم تا آثارشان را از طریق این انجمن به نمایش بگذارند.

عزتی در این باره اظهار کرد: اکنون امکانی فراهم شده تا در خصوص معرفی و شناسایی هنرمندان و در پرتو حضورشان به مکاشفه لایه‌های پنهان تاریخ انسان در لابه لای المان‌های که در آثار خودآموخته وجود دارد بپردازیم.

سرپرست انجمن هنرمندان خود آموخته همچنین گفت: این یک بخش کار است. بخش دیگر شوریدگی و شیدایی خاصی است که از طرف هنرمندان شهرهای مختلف مانند اهواز، اصفهان، شیراز، زنجان، قائم شهر و کرج ملاحظه کرده ایم. ما در این انجمن آثار ارزشمند و ماندگاری به دستمان رسیده است که جای خوشحالی دارد.

عزتی ادامه داد: در این نمایشگاه ژانر کار بسیار متفاوت است. آثاری از این هنرمندان دیده می‌شود که جا دارد در قالب دپارتمان مستقل کشف و به نمایش گذاشته شود. اما نکته مهم این است که این اتفاق در هزار سوم روی داده که بسیار شگفت انگیز است.

او همچنین اذعان کرد: در پس ذهن هنرمندان نقطه عطف و شهود تازه ای نهفته است که اگر این آثار به شکل کارشناسانه تعریف شود پاسخی است برای پرسش‌های ناشنیده تاریخ هنر معاصر ایران . از این رو تصور می‌کنم که این نمایشگاه امکانی برای حضور و شناسایی این هنرمندان را فراهم می‌آورد.

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند از ۱۷ تا ۲۶ فروردین ماه در گالری ممیز در خانه هنرمندان برگزار می‌شود.

 
انتهای پیام/۳۱/۳۴
 


آخرین خبرها
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ