آخرین آمار تغییرات قیمت خرید و اجاره مسکن در تهران

قیمت خرید و فروش یک متر مربع واحد مسکونی در پاییز ۹۰ نسبت به فصل مشابه سال ۸۹، ۱۶٫۵ درصد افزایش یافته است.
 بنا بر آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار متوسط قیمت خرید و فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمانهای مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی برای پاییز سال ۹۰ در شهر تهران ۲۱۶۸۱ هزار ریال(۲٫۱۶۸٫۱۰۰ تومان) بوده است که نسبت به فصل قبل ۱۰٫۲ درصد و نسبت به فصل مشابه سال ۸۹ معادل ۳۲٫۵ درصد افزایش داشته است.
افزایش ۱۶٫۵ درصدی قیمت نسبت به سال ۸۹

همچنین قیمت هر متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۲۱۴۷۷ هزار ریال(۲٫۱۴۷٫۷۰۰ تومان)بوده است که نسبت به فصل قبل ۳٫۱ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱۶٫۵ درصد افزایش داشته است.
منطقه ۱ بیشترین و ۱۸ دارای کمترین قیمت

بر این اساس در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده در حدود ۳۶۷۰۸ هزار ریال(۳٫۶۷۰٫۸۰۰ تومان)در منطقه یک و کمترین آن درحدود ۱۱۱۰۲ هزار ریال( ۱٫۱۱۰٫۲۰۰ تومان) در منطقه ۱۸ بوده است.
افزایش ۱۸٫۲ درصدی اجاره بها نسبت به پاییز ۸۹

بنا به اعلام مرکز آمار ایران متوسط اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی بابت یک متر زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۱۱۹۴۴ ریال بوده که نسبت به فصل قبل ۸٫۲ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱۸٫۲ درصد افزایش داشته است.
بر این اساس در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران بیشترین متوسط اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی بابت اجاره یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده ۱۶۲۵۲۶ ریال در منطقه سه و کمترین آن ۵۹۷۵۳ ریال در منطقه ۱۹ بوده است.
آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار با استفاده از اطلاعات معاملات ثبت شده در سامانه مدیریت املاک و مستغلات کشور تهیه شده ست.
۳۹۳۹

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *