آخرین آمار قربانیان کرونا در جهان/ شمار مبتلایان در آمریکا از ۱۰۰ هزار نفر گذشت

شمار جان‌باختگان کروناویروس در جهان در روز جمعه از مرز ۲۷ هزار نفر فراتر رفت.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا، بر اساس آمارهای رسمی بیشترین قربانیان این ویروس خطرناک از قاره اروپا و به ویژه در ایتالیا، اسپانیا و فرانسه گزارش شده است.

شمار افراد آلوده به کروناویروس جدید در آمریکا نیز از چین فراتر رفته و به بیش از ۱۰۰ هزار نفر رسید و با این حال چین پس از چند روزی که مورد جدید ابتلا با منشا داخلی نداشت، روز گذشته (جمعه) یک مورد را ثبت کرد. در حال حاضر شمار مبتلایان در ایتالیا نیز برای نخستین بار از چین پیشی گرفت.

بنابر آخرین آمار “وردومتر”، آمریکا با ۱۰۴ هزار و ۲۵۶ مبتلا و ۱۷۰۴ در صدر جدول کشورهای کانون کرونا قرار دارد. ایتالیا نیز با ۸۶ هزار و ۴۹۸ مورد به لحاظ آمار مبتلایان در جایگاه دوم است، گرچه با ۹۱۳۴ فوتی بیشترین آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در جهان را دارد. کرونا در چین نیز تاکنون ۳۲۹۵ قربانی گرفته و ۸۱ هزار و ۳۹۴ نفر نیز در این کشور به کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند. همچنین در اسپانیا تاکنون ۵۱۳۸ نفر بر اثر بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست داده و ۶۵ هزار و ۷۱۹ نفر به این بیماری دچار شده‌اند.

همچنین آمار مبتلایان در آلمان با عبور از مرز ۵۰ هزار نفر در روز جمعه به ۵۰ هزار و ۸۷۱ نفر رسید. مجموع جان‌باختگان کرونا در این کشور هم اکنون۳۵۱ نفر است. با مرگ نزدیک به ۳۰۰ نفر در فرانسه آمار مرگ و میر کرونا در این کشور اروپایی۱۹۹۵ نفر و شمار مبتلایان آن نیز ۳۲ هزار و ۹۶۴ تن گزارش شد. در عین حال شمار کل جان‌باختگان کرونا در ایران در روز جمعه به ۲۳۷۸ نفر و مبتلایان قطعی به ۳۲ هزار و ۳۳۲ نفر رسید. آمار کلی انگلیس نیز ۷۵۹ فوتی و ۱۴ هزار و ۵۴۳ مبتلا شامل شخص نخست وزیر این کشور، یعنی بوریس جانسون گزارش شده است.

در حالی که ایتالیا شامگاه جمعه با ثبت ۹۱۹ مورد جدید مرگ بر اثر ابتلا به کووید-۱۹، مرگ‌بارترین روز خود از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا را گذراند، وزیر بهداشت این کشور اعلام کرد که ایتالیا هنوز به پیک این بیماری نرسیده است.

بنابر گزارش یورونیوز، از سوی دیگر در حالیکه لهستان و اوکراین مرزهای خود را به روی کشورهای دیگر می‌بندند، هزاران شهروند اوکراینی، روز جمعه در سه گذرگاه مرزی میان لهستان و اوکراین که هنوز مسدود نشده‌اند برای بازگشت به کشورشان صف کشیدند.

با اینکه اوکراین با ۳۱۰ مبتلا و ۱۰ قربانی یکی از کشورهای نسبتا مصون از ویروس کرونا به شمار می‌رود اما بازگشت انبوه هزاران نفر به این شکل و بدون رعایت فاصله اجتماعی، نگرانی‌ها از شیوع سریع کووید-۱۹ در هفته‌های آینده را دوچندان می‌کند.

بعلاوه چهار نفر از ۱۳۰ سرنشین کشتی ام‌اس زاندَم که در سواحل پاناما پهلو گرفته، جان خود را از دست دادند. به نظر می‌رسد تمام سرنشینان این کشتی تفریحی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

انتهای پیام

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.