آخرین آمار وصول مطالبات معوق بانک ها

بینا- معاون قوه قضاییه با اشاره به تلاشهای صورت گرفته در خصوص وصول مطالبات معوق بانکها نیز تصریح کرد: طی مدت یاد شده بالغ بر هفتاد هزار میلیارد ریال از مطالبات معوق بانکها وصول شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به میزان ۹۲ درصد رشد داشته است.
احمد تویسرکانی با بیان این مطلب تصریح کرد: ۹۹ درصد اسناد مالکیت در سیستم کاداستر و به صورت ماشینی و تک‌برگ صادر شده است.

وی اظهار کرد: انواع معاملات ثبت شده در دفاتر اسناد رسمی طی این مدت هشت میلیون و ۱۸۸ هزار و ۸۷۵ مورد بوده است.

او خاطرنشان کرد: ازدواجهای ثبت شده در سراسر کشور طی همین مدت ۳۴۲ هزار و ۹۰۲ مورد بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۹ درصد کاهش و تعداد طلاقهای ثبت شده ۵۹ هزار و ۴۰۲ مورد بوده که ۷ درصد افزایش داشته است.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در ادامه بابیان اینکه وضع مقررات خاص و جلوگیری از ثبت شرکتها توسط اشخاص فاقد صلاحیت قانونی، نقش موثری در کاهش ثبت شرکتها داشته است، افزود: شرکتهای تجاری و تعاونی ثبت شده طی این مدت ۲۶ هزار و ۲۹ مورد بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد کاهش و تعداد موسسات غیرتجاری ثبت شده سه هزار و ۳۴۰ مورد بوده که ۶ درصد رشد داشته است.

تویسرکانی گفت: با توجه به استقرار و راه‌اندازی سامانه پذیرش الکترونیکی ثبت شرکتها با مسئولیت محدود، سامانه استعلام و پاسخ به استعلامات از پایگاه شناسه ملی اشخاص حقوقی به نحو الکترونیکی از ابتدای سال تا پایان مردادماه تعداد ۷۶۱ مورد پذیرش ثبت شرکت و ۴۲ هزار و ۶۵۹ پاسخ در مورد شناسه ملی اشخاص حقوقی به نحو الکترونیکی از طریق سیستم انجام شده و این روند همچنان در حال افزایش است.

وی اظهار کرد: با راه‌اندازی سامانه پذیرش اینترنتی اظهارنامه ثبت اختراعات و طرحهای صنعتی از ابتدای خردادماه سال جاری تا پایان مردادماه، ۲۱۲۲ اظهارنامه ثبت اختراع و ۱۲۴ اظهارنامه طرح صنعتی از طریق شبکه پذیرش شده است.

RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *