آخرین تصمیمات دربارهٔ انتقال پایتخت اداری؛ «پرند» بهترین شهر برای انتقال شد

ایران > دولت
استاندار تهران با بیان اینکه “پرند” بهترین شهر انتقال پایتخت ادادری است، گفت: در انتقال پایتخت اداری، شرکت‌هایی که هیچگونه ضرورتی برای حضور و فعالیت آنها در شهر تهران وجود ندارد، در اولویت انتقال قرار می‌گیرند.

مرتضی تمدن در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن اشاره به بحث انتقال پایتخت اداری افزود: این بحث موضوع تازهی نیست و نه تنها در دولت فعلی که در دولت‌های قبلی نیز مطرح شده، اما هدف انتقال پایتخت سیاسی نیست.

وی افزود: نظر دولت دهم تاکید بر انتقال پایتخت اداری است و مطالعات لازم برای جابجایی پایتخت اداری صورت گرفته است.

استاندار تهران تصریح کرد: در جلسات شورای عالی اداری، سه نقطه در داخل استان تهران و چند نقطه خارج از تهران برای انتقال پایتخت اداری مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته است.

تمدن گفت: آخرین گزینه‌ای که نزدیک به واقعیت است، انتقال پایتخت اداری به شهر تازه پرند است و در جلسات و بررسی‌هایی که صورت گرفته، این شهر مورد تایید قرار گرفته است.

استاندار تهران گفت: بخش بسیاری از ازدحام و ترافیک شهر تهران مربوط به وزارت خانه‌ها و سازمان‌ها و نهادهای ملی کشوری است و این امر سبب می‌شود خیل عظیمی از اشخاص برای امور اداری خود در شهر تهران تردد داشته باشند.

وی اظهار کرد: ترجیح ما این است که عملیاتی‌ترین گزینه برای انتقال پایتخت اداری شهر تازه پرند باشد، اما اگر در شورای عالی اداری تصمیمی اتخاذ شد که بر اساس آن ضرورتی برای حضور شرکت‌ها در تهران وجود نداشته باشد، باید با مدیریت این طرح را به طور کامل اجرا کنیم.

تمدن گفت: در حال حاضر دفاتر بعضی از شرکت‌ها که هیچگونه ضرورتی برای حضور و فعالیت آنها در شهر تهران وجود ندارد همچنان فعالیت دارند؛ این در حالی است که باید اجرای این طرح شدت بیشتری بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه باید جانمایی پایتخت اداری در پرند نهایی شود، اظهار کرد: در حال حاضر تفاهم کلی برای انتقال پایتخت اداری استان تهران به شهر تازه پرند است و باید عملیاتی شود، چرا که بهترین گزینه شهر تازه پرند است.


RSS
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ