آخرین تغییرات ثبت‌نام سربازان در مقطع دکتری۹۲

۰۶م آذر ،

66-56.jpg

سازمان وظیفه عمومی ناجا در اطلاعیه‌ای ضوابط و مقررات ثبت‌نام در مقطع دکتری سال ۹۲ را به شرح ذیل اعلام کرد .

به گزارش سرویس «انتظامی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بر اساس اعلام سازمان وظیفه عمومی ناجا شرکت‌کنندگان در آزمون دکتری در سال آینده باید دارای شرایط ذیل باشند:

– دارا بودن کارت پایان خدمت.

– دارا بودن کارت معافیت دایم ( کفالت، پزشکی، مواردخاص ).

– متولدان سال ۱۳۵۲ و قبل از آن. این قبیل مشمولان باید پس از اعلام قبولی در زمان ثبت‌نام کارت معافیت دائم (معافیت رهبری) را ارائه کنند.

– متولدان سال ۱۳۴۲ و قبل از آن به شرط اینکه تغییر سن نداشته باشند.

– داشتن برگه آماده به خدمت بدون غیبت که مهلت تاریخ اعزام به خدمت مندرج در آن در زمان ثبت‌نام سپری نشده باشد و همچنین بیش از یکسال از تاریخ اخذ کارشناسی ارشد داوطلبان نگذشته باشد.

تبصره ۱ این اشخاص لازم است در تاریخی که توسط سازمان وظیفه‌عمومی ناجا اعلام می‌شود به خدمت اعزام شوند. بدیهی است در صورت قبولی و دارا بودن سایر شرایط و ضوابط ، درهر مرحله‌ای از خدمت وظیفه، از خدمت ترخیص خواهند شد. درغیراین‌ صورت غایب محسوب شده و قبولی آنان کان‌لم‌یکن تلقی می‌شود.

– ارائه گواهی و موافقت از سازمان یا وزارت خانه مربوطه برای مشمولان متعهد خدمت در سازمان‌ها و وزارت خانه‌ها.

– دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی ارشد که تا تاریخ آغاز به تحصیل در مقطع دکتری در سنوات مجاز فارغ‌التحصیل می‌شود.

– فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد که از زمان فراغت از تحصیل تا زمان ثبت‌نام در دانشگاه بیش از یک‌سال سپری نشده باشد.

– کارکنان شاغل رسمی در نیروهای نظامی و انتظامی جمهوری اسلامی ایران با ارائه گواهی موافقت مبنی بر بلامانع بودن اشتغال به تحصیل از یگان مربوط.

– طلاب دارای مدرک معادل (کارشناسی ارشد) مورد تأیید، به شرطی که شورای مدیریت حوزه‌های علمیه یا شورای حوزه علمیه خراسان یا اصفهان تایید کنند که طلبه قادر است ضمن اشتغال به تحصیل در حوزه به موازات آن در دانشگاه نیز تحصیل کند، با همان معافیت تحصیل حوزه، اشتغال به تحصیل وی در دانشگاه بلامانع است. بدیهی است هرموقع حوزه علمیه معافیت تحصیلی طلبه‌ای را خاتمه یافته اعلام کند، مشمول دیگر نمی‌تواند به‌عنوان دانشجو از معافیت تحصیلی دانشگاه استفاده کند و باید به خدمت اعزام شود.این گونه دانشجویان برای ثبت‌نام در هر ترم تحصیلی باید موافقت‌نامه حوزه علمیه را ارائه کنند.

– مشمولان دارای برگه معافیت موقت در مدت اعتبار آن (بدون غیبت) که حداکثر یک ماه از تاریخ خاتمه معافیت موقت سپری نشده باشدو بیش از یکسال از تاریخ فراغت آنان در مقطع کارشناسی ارشد نگذشته باشد.

– کارکنان وظیفه فارغ‌التحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در حال خدمت و بدون غیبت اولیه با اعلام قبولی از سوی دانشگاه و صدور مجوز تحصیل از سوی وظیفه‌عمومی به شرط اینکه دانشجوی اخراجی نبوده باشند.

– دانشجویان انصرافی سایر دانشگاه‌ها در صورتی که در زمان اعلام قطعی قبولی از تاریخ انصراف آنان در مقطع قبلی، بیش از یکسال سپری نشده باشد.

تذکرات:

الف مشمولان غایب به هیچ‌وجه حق شرکت مجدد در آزمون را نداشته و درصورت شرکت و قبولی، مجوز تحصیلی برای آنان صادر نشده و دانشگاه‌ها مجاز به ثبت‌نام از آنان نیست.

ب- فارغ التحصیلان دوره دکتری حق شرکت در این آزمون را ندارند.

پ-دانشجویان اخراجی دانشگاه‌ها مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون نیستند.

ج-مدت تحصیل در مقطع دکتری PHD حداکثر ۶ سال است.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ