آخرین خبر از حمله مسلحانه در محل نمایشگاه ایران و افغانستان

مراسم گشایش نمایشگاه کتاب ایران و افغانستان در دانشگاه کابل امروز با حمله مسلحانه مواجه شد. این حمله به دانشگاه کابل تعدادی کشته و زخمی نیز به جا گذاشته است. البته مسئولان و ناشران ایرانی در این حادثه آسیب ندیده‌اند.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا، سومین نمایشگاه کتاب ایران و افغانستان ویژه دانشجویان و دانشگاهیان که قرار بود به مدت ۱۰ روز در دانشگاه کابل با حضور ۴۰ ناشر از افغانستان و ۴۰ ناشر از ایران برگزار شود امروز (دوشنبه، ۱۲ آبان‌ماه) دچار حمله مسلحانه شد.

وزارت کشور افغانستان اعلام کرده هم‌زمان با حضور چندین مقام ارشد این کشور، مهاجمان مسلح به دانشگاه کابل حمله کردند.

یک منبع آگاه در سفارت جمهوری اسلامی ایران در افغانستان نیز درباره این اتفاق به ایسنا گفت: محلی که تروریست‌ها اقدام به حمله کردند با محل برگزاری مراسم افتتاحیه نمایشگاه فاصله داشته است و لذا بعید است هدف حمله، مراسم افتتاحیه بوده باشد.

به گفته او، بهادر امینیان، سفیر ایران در افغانستان، در زمانی که مهاجمان اقدام به حمله تروریستی در دانشگاه کابل کردند، به همراه ناشران ایرانی در دانشگاه حضور داشتند و پس از این اتفاق به سلامت از دانشگاه خارج شدند. 

گفته می‌شود حمله مسلحانه به دانشگاه کابل دست کم ۱۹ کشته و ۲۲ زخمی به جا گذاشته است.

بنا بر اعلام پیشین، قرار بوده در این نمایشگاه مقام‌های کشور افغانستان و ایران از جمله امرالله صالح معاون ‌اول‌ رئیس‌جمهور، عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی، طاهر زهیر وزیر اطلاعات و فرهنگ، بهادر امینیان سفیر جمهوری اسلامی ایران در افغانستان و مجتبی نوروزی سرپرست رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران حضور داشته باشند. 

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *