آخرین لیست رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان/وضعیت دانشگاه‌های آسیا و ایران

۲۵م آذر ،

11-42.jpg

رده بندی ۴۰۰ دانشگاه برتر دنیا در سال تحصیلی ۲۰۲۲-۲۰۱۲ توسط موسسه تامسون رویترز انتشار یافت.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری ایسنا، در این رده‌بندی که در پایگاه تایمز هایراجوکشین ورلد یونیورسیتی انتشار یافت، موسسه فن‌آوری کالیفرنیا از ایالات متحده آمریکا در رتبه اول قرار گرفت که به دنبال آن دانشگاه‌های استنفورد از آمریکا و دانشگاه آکسفورد انگلیس در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.

رده‌بندی اعلامی از سوی موسسه تامسون‌رویترز یکی از معتبرترین رده‌بندی‌های دانشگاهی در دنیا می‌باشد که در آن فاکتورهایی نظیر رسالت تدریسی، تحقیقات، انتقال علم و دانش و وجهه بین‌المللی لحاظ شده است.

در رده‌بندی برترین دانشگاه‌های دنیا ۱۳ شاخص سنجیده شده و معیارهایی جهت ارائه یک مقایسه جامع و همطراز که مورد وثوق دانشجویان، استادان، مدیران دانشگاه‌ها، دولتها و صنایع باشد تا حد امکان در اختیار قرار گرفته است.

بنا به گزارش پایگاه اینترنتی تایمز‌هایراجوکشین ورلد یونیورسیتی، در این رتبه‌بندی دانشگاه صنعتی شریف از کشور ایران در رتبه بین ۳۵۰-۳۰۰ این رده‌بندی قرار دارد. در این رده‌بندی همچنین ۵۷ دانشگاه از قاره آسیا حضور دارند که دانشگاه توکیو ژاپن با رتبه ۲۷ در دنیا در رده اول دانشگاه‌های آسیایی قرار گرفته است.

پس از دانشگاه توکیو، دانشگاه ملی سنگاپور حائز رتبه ۲۹ جهان و رتبه دوم آسیا است. دو دانشگاه هنگ‌کنگ و دانشگاه پکن چین نیز به ترتیب در رتبه‌های ۳۵ و ۳۶ جهان و سوم و چهارم آسیا قرار گرفته‌اند.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *