آخرین وضعیت بازار جهانی تبلت؛ آی‌پد به اندروید می‌بازد

۲۴م اسفند به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

 

آمار یک موسسه تحقیقاتی نشان می‌دهد در سال ۲۰۲۱ عرضه تبلت آی‌پد شرکت اپل با کاهشی ۵ درصدی به زیر ۵۰ درصد از کل محصولات بازار ‌می‌رسد و در این بین تبلت‌های مجهز به اندروید از محصول اپل جلو می‌زنند.
به گزارش تلگراف، موسسه تحقیقات بازار IDC در تازهترین گزارش خود اعلام کرده که عرضه آی‌‌پد در سال ۲۰۲۱ از ۵۲ درصد در سال قبل به ۴۶ درصد کاهش پیدا می‌کند. این در حالی است که پیش‌بینی این موسسه برای تبلت‌های مجهز به سیستم عامل اندروید افزایش ۶ درصدی به ۴۹ درصد از کل بازار است.
 
پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۲۱ عرضه کامپیوترهای تبلت به ۱۹۰٫۹ میلیون دستگاه برسد. در یک سال اخیر محصولاتی نظیر تبلت Nexus 7‌ و کیندل شرکت آمازون مشتریان قابل توجهی را به خود جذب کرده‌اند.
 
تحلیل‌گران معتقدند یکی از علل کاهش سهم آی‌پد از بازار، تمایل مشتریان به تبلت‌های کوچک‌تر است. در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ از هر دو تبلت عرضه شده یکی از آن‌ها دارای نمایشگر کوچک‌تر از ۸ اینچ بوده‌است.
 
از نکات قابل توجه گزارش IDC‌ می‌توان به افزایش سهم تبلت‌های ویندوز ۸ از یک درصد به ۷٫۴ درصد تا پایان سال ۲۰۱۷ اشاره کرد. از طرفی پیش‌بینی می‌شود سهم تبلت‌های ویندوز RT تا پایان ۲۰۱۷ زیر ۳ درصد باقی‌ خواهد ماند.

 

ایستنا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ