آخرین وضعیت پرونده انفصال رئیس کل بانک مرکزی

ایران > حقوقی‌و قضایی– ممتازنیوز:
رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: پرونده حکم انفصال از خدمت رئیس کل بانک مرکزی به محکمه تجدید نظر می‌رود و هر زمان نوبت رسیدگی به پرونده فرا برسد، از محمود بهمنی برای حضور و رسیدگی به پرونده دعوت به عمل خواهیم آورد.

مهر نوشت: عبدالرضا رحمانی فضلی در مورد آخرین وضعیت پرونده حکم انفصال از خدمت محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی گفت: هر وقت پرونده آقای بهمنی به محکمه تجدید نظر برود و نوبت رسیدگی به پرونده وی فرابرسد، از رئیس کل بانک مرکزی برای حضور و رسیدگی به پرونده دعوت بعمل خواهیم آورد.

رئیس دیوان محاسبات کشور با بیان اینکه زمان نوبت رسیدگی به پرونده بهمنی را نمی‌دانم، افزود: رسیدگی به این پرونده در شعبه خاص خود و از طریق مسئول و دفتری که تعیین شده، انجام خواهد شد.

وی در پاسخ به این سئوال که شنیده می‌شود طی روزها و هفته‌های اخیر بهمنی برای رسیدگی به پرونده در دیوان محاسبات حاضر شده است؟ گفت: چنین موضوعی صحت ندارد.

سال قبل در پی صدور حکم انفصال از خدمت رئیس کل بانک مرکز، وی تقاضای تجدیدنظر داده بود. این حکم در هیات‌های مستشاری دیوان محاسبات صادر و بهمنی از تاریخ ابلاغ حکم مدت ۲۰ روز فرصت داشت تا نسبت به تجدید نظر این حکم اقدام کند که این کار انجام شد.

این حکم مربوط به مسائل ارزی است و سال قبل به بانک مرکزی ابلاغ شده است. یکی از شعبات مستشاری دیوان محاسبات کشور حکم انفصال از خدمت محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی را به خاطر برداشت غیرقانونی شبانه از حساب بانک‌ها بابت مابه‌ التفاوت ارز دریافتی از بانکها صادر کرده بود.


RSS
ماخذ:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *