آخرین وضعیت پرونده هاشمی و خاوری

۰۵ تیرماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

قاضی سراج گفت: پرونده مهدی هاشمی همچنان در دادسرا است و تحقیقات این پرونده به زمان بسیاری نیاز دارد.

به گزارش تسنیم ناصر سراج دربارهٔ آخرین وضعیت پرونده مهدی هاشمی و اینکه پرونده از دادسرا برگشته است یا خیر اظهار داشت: پرونده هنوز در دادسرا است و به دادگاه برنگشته است و آن‌طور که اطلاع دارم تحقیقات دادسرا روی این پرونده به زمان بسیاری احتیاج دارد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا اینترپل با وجود درج نام خاوری در پایگاه اینترنتی خود، اقدامی عملی برای دستگیری وی نکرده است، گفت: متأسفانه آنها اقدامی نکردند و فقط در لفظ، مدعی حقوق بشر می باشند ولی در واقع اصلا حقوق بشر را رعایت نمی‌کنند.

سراج دربارهٔ رسیدگی به پرونده بانک آریا خاطرنشان کرد: اصل رسیدگی به این پرونده تمام شده است و قسمت‌هایی جزئی باقی مانده که به عنوان مثال اشخاصی که سهام این بانک را خریداری کرده‌اند باید وضعیتشان مشخص شود که از اصل ماجرا خبر داشته‌اند یا خیر تا در صورت اثبات ادعاهایشان، پولشان را دریافت کنند.

وی در پاسخ به سوال دیگر تسنیم مبنی بر اینکه آیا با اجرایی شدن قانون تازه مجازات اسلامی احتمال تغییر در روند صدور احکام یا بازنگری در احکام صادره وجود دارد، گفت: بعید می‌دانم چنین اتفاقی بیفتد اما باید تمام این مسائل را بررسی کنیم.

قاضی پرونده فساد بزرگ مالی دربارهٔ صدور حکم محکومیت برای ۳ نماینده مجلس مرتبط با این پرونده گفت: در دادگاه انقلاب چنین حکمی صادر نشده و بعید می‌دانم در دادگاه کیفری استان تهران نیز حکمی در این زمینه صادر شده باشد.

سراج دربارهٔ زمان اجرای حکم اعدام ۴ متهم ردیف اول این پرونده تنها به این جمله اکتفا کرد که انشاءالله حکم اجرا می‌شود.


rouzegareno.ir
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ