آدرس آپارتمان‌های نوساز متری ۱/۲ میلیون تومانی در تهران

آدرس آپارتمان‌های نوساز متری ۲/۱ میلیون تومانی در تهران

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت:

ارزان ترین فایل واحدهای مسکونی که روز گذشته به بازار مسکن تهران برای فروش معرفی شد، به تعدادی واحد مسکونی با متراژهای ۵۶ تا ۸۵ متر مربع اختصاص داشت که قیمت هر متر مربع آنها بین یک میلیون و ۲۵۰ هزار تا یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان اعلام شده بود.
در محله بلوار ابراهیم‌آباد واقع در یافت‌آباد (جنوب غرب‌تهران)، واحدهای متعلق به ۴ بلوک مسکونی در حال ساخت که هر یک از آنها ۲۰ واحدی هستند به بازار فروش عرضه شده است.
طبق گفته مشاور فروش این پروژه، سند واحدهای مذکور در دی ماه تحویل خریداران داده می‌شود و اگرچه این واحدها از وام خرید بهره‌مند نیستند اما متقاضیان با تهیه وام ۱۸ میلیون تومانی می‌توانند متراژ مورد نظرشان را خریداری کنند.
تفاوت بین قیمت‌های پیشنهادی فروش به لحاظ موقعیت قرارگیری واحدها است، یعنی واحدهایی که پشت ساختمان قرار گرفته‌اند و نورگیری آنها از طریق پاسیو است متری یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و مابقی واحدها که رو به بلوار اصلی هستند و مانعی برای نورگیری آنها نیست، متری یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده‌اند.
از سوی دیگر ارزش هر متر مربع واحدی ۷۰ متری، یک خوابه در یافت آباد، یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان تعیین شده است. اگرچه نرخ فروش این واحد مسکونی با قیمت پیشنهادی واحدهای بلوک‌های معرفی شده، مشابه است اما ۵ سال از عمر بنای این واحد می‌گذرد.
همچنین در خیابان شاندیز واحدی با متراژ ۴۵ متر مربع، یک خواب و ۲ سال ساخت با شرایط ویژه به بازار فروش در یافت آباد سپرده شده است.
واحد مذکور از ۲۰ میلیون تومان وام برخوردار است و ۱۹ میلیون تومان هم در رهن مستاجر است و خریدار فقط باید ۲۷ میلیون تومان را به صورت نقدی پرداخت کند.
علاوه براین در همین منطقه ۶۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان (یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان قیمت هر مترمربع) به عنوان قیمت واحدی ۵۰ متری با ۴ سال عمر بنا اعلام شده است.
شواهد در بازار مسکن منطقه ۱۸ از لحاظ قیمت فروش واحدهای مسکونی نشان دهنده این مساله است که متقاضیان مسکن با بودجه کمتر از ۷۰ میلیون تومان واحدهایی با حداقل متراژ ۵۰ متر مربع را می‌توانند خریداری کنند.


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ