آریان‌پور: قانون تقلیل مجازات حبس تعزیری مصداق رها کردن بزهکاران است

نماینده مردم مینودشت در مجلس شورای اسلامی گفت: قانون تقلیل مجازات حبس تعزیری مصداق بارز زندان ها و رها کردن بزهکاران است.

آریان‌پور: قانون تقلیل مجازات حبس تعزیری مصداق رها کردن بزهکاران است

به گزارش ممتاز نیوز، رضا آریان پور در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی خطاب به نمایندگان مجلس گفت: برخی از قوانینی که ما نمایندگان در این مجلس و مجالس گذشته تصویب کرده اند حکایت بستن سنگ ها و رها کردن سگ ها در جامعه است و خدا نکند روزی بیاید که مردم ما را نفرین کنند. قانون تقلیل مجازات حبس تعزیری پیشنهاد شده در مجلس دهم و تصویب شده در مجلس یازدهم و یا تصویب طرحی که روز گذشته در مورد تقلیل مجازات قاچاقچیان و فروشندگان مواد مخدر تصویب کردیم مصداق بارز بستن زندان ها و رها کردن سارقان، بزهکاران و قاچاقچیان در جامعه است.

وی افزود: طراحان این قوانین حتما نیت خیر داشته اند و هدفشان این است که مشکل بخشی از جامعه و حاکمیت را حل کنند، اما ممکن است مشکل چند هزار نفر حل شود اما در عوض برای ۸۵ میلیون جمعیت ایران مشکل ناامنی جانی، مالی، ناموسی و روانی ایجاد می شود.

نماینده مردم مینودشت در مجلس با بیان اینکه در تمام دنیا دو وظیفه مهم تامین امنیت و رفاه بر عهده دولت ها و حاکمیت است، گفت: وضعیت کشور ما در این دو مقوله کجاست؟ امروز به برکت رهبری داهیانه امام و مقام معظم رهبری و جانفشانی نیروهای مسلح و برکت خون شهدا، امنیت در مرزهای ما جاری است و هیچ کشور اجنبی جرات نزدیک شدن به مرزهای ما را ندارد، اما آیا مردم در داخل کشور احساس امنیت می کنند؟ آیا شما نمایندگان می توانید با تلفن همراه و کیف شخصی با آرامش در خیابان ها قدم بزنید؟

آریان پور افزود: روزی نیست گزارش های سرقت اموال عمومی، سیم برق و مخابرات، پمپ کشاورزی، اتصالات فلزی پل ها، تاسیسات برقی و… از حوزه های انتخابیه به گوش ما نرسد. همچنین قطعی برق و آب داریم. تصادفات، سوختن وسائل خانگی و سایر آسیب های جانی، مالی و روانی نیز به دنبال آن ایجاد می شود و اگر به خودمان رحم نمی کنیم به مردم رحم کنیم.

پس از این نطق نماینده مینودشت، نیکزاد رئیس جلسه علنی مجلس گفت: نطق حق نماینده است، اما انصاف را رعایت کنیم، زحمات نیروهای امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی را در نظر بگیریم. مشکلات اقتصادی و معیشتی آشکار است، اما اگر خودمان بگوییم امنیت نداریم صحیح نیست.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ