آرین‌منش: صداوسیما بار خلاء احزاب بزرگ را به دوش می‌کشد

۱۶خردادماه۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

نماینده پیشین مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: شیوه برگزاری مناظره‌ها نیازمند بازنگری است.

محمد جواد آرین‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان، با تشکر از عملکرد صدا و سیما در ایام تبلیغات نامزدها اظهار کرد: باید از صدا و سیما به خاطر گرم کردن بازار تبلیغات نامزدهای انتخابات تشکر کرد در شرایطی که با خلاء وجود احزاب بزرگ مواجه هستیم و ستادهای کاندیداها از کارآمدی و توان بالا برخوردار نیستند در چنین شرایطی صداوسیما بار اصلی تبلیغات انتخابات را بر دوش گرفته و خلاء احزاب بزرگ و رسانه‌های فراگیر را در تبلیغات جبران کرده است.

وی با بیان این‌که «برگزاری مناظرات به صورت گروهی با حضور ۸ نفر از نامزدها کار دشواری است» ادامه داد: امکان این‌که در یک مناظره به طور کامل ۸ نفر بتوانند دیدگاه‌های خود را ارایه کنند وجود ندارد در صورت ۸ نفره برگزار شدن مناظرات شاید عملکردی بهتر از این انتظار نمی‌رفت.

وی با اشاره به این‌که «هدف صداوسیما از برگزاری مناظره‌ها ارتقای آگاهی و شناخت مردم نسبت به برنامه‌ها و دیدگاه‌های کاندیداهاست»، افزود: باید مناظره‌ها با نظر کاندیداها طراحی شود تا دیدگاه‌های آنان به طور کامل مورد توجه قرار بگیرد. از طرفی صداوسیما باید فرض را بر این بگذارد که هر یک از ۸ کاندیدای امروز رییس‌جمهور منتخب دو هفته آینده مردم خواهند بود باید به گونه‌ای عمل کنیم که شان و جایگاه کاندیداها مورد توجه قرار گیرد.

آرین‌منش با بیان پیشنهادی دربارهٔ بهتر برگزار شدن مناظرات، تصریح کرد: به نظرم مناظره‌ها در ادامه اگر به صورت گروه‌های ۴ نفره برگزار شود بهتر خواهد بود؛ با ترکیب این‌که در این گروه ۴ نفره دو نفر از اردوگاه اصولگرایان(آقایان ولایتی، قالیبالف،‌ حداد عادل، جلیلی) و یک نفر از کاندیداهای مستقل (آقایان قرضی، رضایی) و دو نفر از اردوگاه وابسته به اصلاحات (عارف، روحانی) از این گروه‌ها اگر ۴ نفر انتخاب شوند همه سلایق را در کنار هم خواهیم داشت.

وی ادامه داد: این گروه ۴ نفره می‌توانند از نگاه خودشان به طرح موضوع بپردازند و مردم را با دیدگاه‌ها و برنامه‌های خود آشنا کنند.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ