آزادسازی “القصیر” باب پیروزی مقاوت و شکست صهیونیست‌ها است + مختصات منطقه

۱۵خردادماه۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

مدیرکل امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی با اشاره به موفقیت ارتش سوریه در آزادسازی “القصیر” گفت: این پیروزی نه تنها یک پیروزی راهبردی برای سوریه بلکه یک پیروزی راهبردی برای مقاومت و شکست برای رژیم صهیونیستی است.

حسین شیخ‌الاسلام در گفتگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران به موفقیت ارتش سوریه در آزادسازی “القصیر” اشاره کرد و گفت: این پیروزی نه تنها یک پیروزی راهبردی برای سوریه بلکه یک پیروزی راهبردی برای مقاومت و شکست برای رژیم صهیونیستی است.

سفیر اسبق جمهوری اسلامی ایران در سوریه افزود: شهر “القصیر” جز استان “حمص” بوده و در بلندترین نقطه‌ای قرار دارد که مشرف به لبنان و سوریه است.

وی تصریح کرد: بنابراین با تسلط ارتش سوریه به “القصیر”، تسلط به استان “حمص” که یکی از استان‌های کلیدی سوریه بوده و در مرکز این کشور قرار دارد و همچنین تسلط به “لازقیه” که محل سکونت اصلی علویون سوریه است، عملیاتی خواهد شد.

شیخ‌الاسلام در ادامه به حیاتی بودن شهر “القصیر” اشاره کرد و گفت: “القصیر” در غرب سوریه و در شرق لبنان قرار دارد بنابراین منبع اصلی ورود اسلحه توسط معارضان و تروریست‌ها به سوریه بود. 

وی افزود: شرق لبنان که هم‌مرز با “القصیر” در سوریه است در دست “۱۴ مارسی‌ها”، تکفیری‌ها، سنی‌های متعصب و طرفداران اسرائیل بود بنابراین از طریق “قصیر” اقدام به واردات اسلحه به سوریه می‌کردند.

وی اظهار داشت: البته دولت سوریه باید دو کار مهم نیز انجام دهد، اول در “درعا” که هم مرز با اردن قرار دارد و دوم در “حلب” که هم‌مرز با ترکیه است، اقدام مشابهی انجام دهد.

معاون اسبق وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه به نقش حزب‌الله لبنان در آزادسازی “القصیر” اشاره کرد و گفت: “القصیر” معقول‌ترین مسیری است که “حزب‌الله” لبنان از آن طریق اقدام به واردات اسلحه می‌کرد ولی رژیم صهیونیستی با همکاری تروریست‌های سوریه این منطقه را بسته بود.

وی افزود: همچنین در مرز “قصیر” برخی شیعیان لبنان نیز سکونت داشتند که بارها مورد اذیت و آزار تروریست‌ها قرار می‌گرفتند بنابراین “حزب‌الله” برای دفاع از شیعیان و تلاش برای ورود اسلحه از سوریه برای مقاومت تلاش می‌کرد.

شیخ‌الاسلام در ادامه اظهار داشت: این که برخی‌ها معتقدند جنگ سوریه بین دولت و ملت بوده و بهار عربی است اینچنین نبوده بلکه جنگ سوریه جنگ بین طرفداران اسرائیل و طرفداران مقاومت است.

وی اظهار داشت: مقام معظم رهبری به خوبی در این زمینه فرمودند “سوریه تاوان دفاع از مقاومت را می‌دهد”.

مدیر‌کل امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر‌نشان کرد: آزادسازی “القصیر” به معنی پیروزی سوریه و “حزب‌الله” لبنان و شکست صهیونیست‌ها و تروریست‌های داخل سوریه است.

به گزارشممتازنیوز، ارتش سوریه با پشتیبانی رزمندگان “حزب الله” و پس از ۲ هفته نبرد سخت، صبح امروز توانست “القصیر” را از چنگ تروریست‌ها آزاد کند.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ