آزادسازی یکی از چاه‌های نفت نینوا

امتیاز مثبت

۰

آزادسازی یکی از چاه‌های نفت نینوا

جمعه ۷ شهریور ساعت ۱۵:۳۹

کد مطلب: ۲۵۱۷۲۶

نیروهای ارتش عراق و پیشمرگه، چاه نفت «عین زاله» و ایستگاه پمپاژ نفت در منطقه زمار واقع در استان نینوا را از چنگ تروریست های داعش آزاد کردند.

به گزارش العالم، یک منبع آگاه در شرکت نفت شمال عراق به شبکه عراقی سومریه نیوز گفت: عناصر داعش، برای این که آسمان منطقه را تاریک کنند و دید ِ نیروهای عراقی و پیشمرگه را کور کنند، مقادیر زیادی از ذخیره نفتی این چاه نفت را آتش زدند که دود ناشی از آن، منطقه را پوشاند.

 
این منبع عراقی که خواست نامش فاش نشود، خاطر نشان کرد: نیروهای پیشمرگه، مجموعه چاه های نفت این منطقه را به طور کامل تحت کنترل خود در آورده اند، که چاه های عین زاله، بطمه و ایستگاه پمپاژ اصلی نفت به خط لوله عراق – ترکیه را شامل می شود.

 
وی تاکید کرد که این چاه ها، روزانه، ۲۰ هزار بشکه نفت تولید می کنند و از مهم ترین چاه های نفت استان نینوا به شمار می روند و کسر تولید نفت در چاه های کرکوک برای پمپاژ به بندر جیهان ترکیه را تامین می کنند.

 
به گفته این منبع، این چاه ها به صورت طبیعی کار می کردند و تولید در آن ها جریان داشت اما از آن ها برای صادرات استفاده نمی شد زیرا خط اصلی صادرات، از اوائل ماه آوریل ۲۰۲۲ متوقف شده است.

— .

اقتصاد ایران آنلاین – آخرین عناوین
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *