آزادی ده‌ها زندانی ناآرامی‌های اخیر در کردستان، البرز و کرمان

ده‌ها زندانی ناآرامی‌های اخیر در کردستان، البرز و کرمان آزاد شدند.

آزادی ده‌ها زندانی ناآرامی‌های اخیر در کردستان، البرز و کرمان

به گزارش ممتاز نیوز، در پی پیروزی تیم ملی فوتبال و در راستای اجرای دستور رئیس قوه قضاییه برای بهره‌مندی زندانیان از ارفاقات قانونی  ده ها زندانی آزاد شدند.

آزادی ۶ زندانی اغتشاشات اخیر از زندان کرمان/ ۲۵ نفر از زندانیان سایر جرائم دوشنبه آزاد می‌شوند

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم حمیدی رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: ۶ نفر از زندانیان اغتشاشات اخیر با استفاده از ارفاقات قانونی از زندان کرمان آزاد شدند و نسبت به آزادی ۲۵ نفر از  زندانیان سایر جرائم در روز آینده اقدام خواهد شد.

حمیدی دستور اخیر رییس قوه قضاییه را گامی مهم در ایجاد وحدت و نشاط اجتماعی دانست و گفت: اتحاد بین مردم و مسئولان مهمترین عامل شکست دشمنان طی سال های اخیر بوده است.

۵۷ زندانی البرزی پس از دستور ویژه رییس قوه قضائیه آزاد شدند

حسین فاضلی هریکندی رییس کل دادگستری استان البرز گفت: پس از دستور ویژه رییس قوه قضائیه مبنی بر مساعدت و معاضدت در آزادی زندانیانی که شرایط بهره مندی از ارفاقات قانونی را دارند، ۵۷ نفر از زندانیان این استان از زندان آزاد شدند.

وی با تاکید بر اینکه این ارفاقات قانونی قطعا در مورد کسانی که اقدام به مقابله با مامورین حافظ امنیت و یا شهادت و مجروح نمودن آنها کردند و نیز شامل اشخاصی که اقدام به تخریب و یا آتش زدن اموال عمومی و خصوصی کردند، اعمال نخواهد شد، تصریح کرد: امیدواریم در روزهای آتی نیز با بررسی پرونده سایر بازداشتی ها، امکان بهره مندی سایر متهمان واجد شرایط از ارفاقات قانونی مطابق دستور رئیس قوه قضائیه فراهم شود.

۱۸ زندانی‌ اغتشاشات اخیر کردستان آزاد شدند

حجت الاسلام سیدحسین حسینی رییس کل دادگستری کردستان گفت: به دنبال دستور رییس قوه قضاییه مبنی بر آزادی آن دسته از زندانیان اغتشاشات اخیر که شرایط ارفاق و تخفیف مجازات قانونی را دارند، ۱۸ نفر از زندانیان این استان هم به آغوش خانواده‌هایشان بازگشتند.

وی تاکید کرد: آن دسته از افرادی که در اغتشاشات اخیر استان اقدام به آتش زدن و تخریب اموال عمومی کرده‌اند، مشمول این ارفاقات قانونی نخواهند شد.

رییس کل دادگستری کردستان از آزادی ۸۶ درصد از بازداشت شدگان اغتشاشات استان کردستان خبر داد و ضمن تاکید بر رسیدگی قاطع به پرونده عوامل اغتشاشات و تخریب‌کنندگان اموال عمومی، افزود: طبق تاکید رییس قوه قضاییه، با عوامل اصلی و محرک و کسانی که مرتکب تخریب، تحریق، ایجاد ارعاب و تهدید شده اند بر اساس قانون به صورت قاطع برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *