آزادی محکوم ۷۰ ساله پس از ۲۸ سال زندان

۰۲خردادماه،

با تلاش مسئولان و مددکاران زندان زابل و ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان،‌ یک مرد زندانی با جلب رضایت خانواده شاکیان پس از ۲۸ سال از زندان آزاد شد.

غلامرضا مهویدی، رئیس زندان زابل در این باره گفت: این فرد که اکنون ۷۰ سال دارد، سال ۱۳۶۴ هنگام رانندگی در محور زابل ـ زاهدان با یک خودروی عبوری که سه سرنشین داشته، تصادف کرده و این اتفاق سبب مرگ آنها شده است. پس از اتفاق، با طرح شکایت خانواده هر سه قربانی، مرد راننده که در آن زمان ۴۲ سال داشته، بازداشت و زندانی می گردد.

محکومیت متهم به پرداخت دیه ۲ مرد

مهویدی افزود: خانواده متهم در جریان رسیدگی به پرونده، موفق به جلب رضایت خانواده یکی از قربانیان می شوند، اما خانواده دو قربانی دیگر، رضایت نمی دهند. به این ترتیب با صدور کیفرخواست، پرونده مرد زندانی به دادگاه ارسال می گردد و قاضی دادگاه با توجه به گذشت خانواده یکی از قربانیان، متهم را به پرداخت دیه دو مرد مسلمان محکوم می کند.

رئیس زندان زابل یادآور شد: با تائید حکم و ارسال آن به واحد اجرای احکام، با توجه به این که متهم قادر به پرداخت دیه نبوده، در زندان می ماند. در این مدت مسئولان زندان زابل، واحد مددکاری زندان، مسئولان واحد اجرای احکام دادگستری و ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان، برای جلب رضایت خانواده هر دو قربانی، تلاش کردند، اما بی نتیجه بود.

آزادی پس از ۲۸ سال

وی خاطرنشان کرد: تلاش ها برای آزادی مرد زندانی ادامه داشت تا سرانجام مسئولان و مددکاران زندان با همکاری مسئولان ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان موفق به جلب رضایت خانواده دو قربانی دیگر این اتفاق شدند و از طریق ستاد دیه مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان به خانواده شاکیان پرداخت و مقدمات آزادی این محکوم بعد از ۲۸ سال تحمل کیفر، فراهم شد. این مرد زندانی هجدهم اردیبهشت امسال از زندان آزاد شد.

باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ