آزمایش موفقیت آمیز نسل چهارم موشک فاتح ۱۱۰

خبرگزاری آریا – وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از آزمایش موفقیت آمیز نسل چهارم موشک فاتح ۱۱۰ خبر داد. 
به گزارش خبرگزاری آریا ، سردار سرتیپ احمد وحیدی در جمع خبرنگاران ، دقت بالا و قدرت نقطه زنی  را از جمله قابلیت های جدید این موشک اعلام کرد.
وی با بیان اینکه موشکهای نسل گذشته سرعت عمل ، تخریب بالا با دقت های مختلف را داشتند ، افزود: با دستیابی به این نسل از موشکهای فاتح ۱۱۰ توانمندی جدیدی به نیروهای مسلح افزوده می شود و می توانند اهداف دریایی و زمینی را زیر پوشش قرار دهند.
سردار وحیدی همچنین انهدام سیستمهای راداری ،‌ مراکز فرماندهی ، مراکز تجمع نیروها و زاغه مهمات را از دیگر توانمندیهای این موشک برشمرد.
وزیر دفاع گفت: معدود کشورهایی هستند که صاحب توانمندی ساخت و بهره برداری از این نسل از موشکها هستند و جمهوری اسلامی ایران با اتکاء بر فناوریهای بومی توانسته است به این قدرت دست یابد.
وی توسعه موشکهای موجود و افزایش توانمندی موشکی ایران را در دستور کار وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح دانست.
سردار وحیدی همچنین برد مفید نسل چهارم موشک فاتح ۱۱۰ را بیش از ۳۰۰ کیلومتر اعلام کرد و گفت : این موشک می تواند همه اهداف منطقه ای در دریای عمان و خلیج فارس و نیز نقاط زمینی را مورد اصابت قرار دهد.
وی گفت: دستیابی به این توانمندی موشکی نقش بازدارندگی دارد و فقط علیه کسانی که قصد سوئی علیه جمهوری اسلامی ایران را داشته باشند مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
وزیر دفاع افزود: موشکهای پدافند هوایی متعددی نیز در دست ساخت است و موشک های مرصاد و شلمچه نیز با برد متوسط به تولید انبوه رسیده است.
سردار وحیدی گفت: ساخت سامانه های پدافند هوایی برد متوسط نیز در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد و در ماههای آینده شاهد ثمره نهایی آنها خواهیم بود.
وی گفت: در ساخت موشکهای با برد بلند نیز به موفقیت های خوبی رسیده ایم.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح همچنین گفت: ساخت موشک یاور ۳۷۳ نیز در دستور اجراست و مراحل خود را به خوبی طی می کند.


خبرگزاری آریا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *