آزمایش ناموفق ترایدنت، پیشرفته‌ترین موشک ایالات متحده / فیلم

این موشک با استفاده از سوخت جامد و با بهره‌گیری از موتورهای سه‌مرحله‌ای، می‌تواند کلاهک‌های هسته‌ای را تا فاصله‌های دور حمل کند و با دقت مناسبی به هدف بکوبد. موشک ابتدا با استفاده از سیستم بخار پرفشار آب از سیلوی خود به بالا پرتاب می‌شود، سپس حباب‌های هوا از جداره فوقانی آن به بیرون فوران می‌کنند و با پدید آوردن عایقی بین آب اقیانوس و بدنه، موشک را در مسیر صاف و با کمترین انرژی تلف‌شده به سطح آب می‌رسانند. پس از آن موتورهای موشک روشن می‌شود و موشک در مسیر پرتابه‌ای خود رهسپار هدف می‌شود.
البته برای به ثمر نشستن تلاش مهندسان و ساخت موشکی بی‌نقص و عیب، آزمایش‌های فراوانی انجام شد. فیلم زیر، یکی از این آزمایش‌ها را نشان می‌دهد که اتفاقا با شکست مواجه شد؛ مراحل سه‌گانه موشک خیلی زود عمل کردند و همان‌طور که در فیلم می‌بینید، دچار حرکت‌های مارپیچی عجیب‌وغریب شده و درنهایت سقوط می‌کنند.
اگر این آزمایش به‌جای روز شبانگاه اتفاق می‌افتاد، رد نورانی دودهای حاصل از احتراق سوخت در مراحل سه‌گانه موشک، مناظر جالب و در عین حال گمراه‌کننده‌ای را ایجاد می‌کرد، طوری‌که بسیاری از مردم آن را یوفو گزارش می‌کردند.
۵۳۵۳

دانلود فایل ضمیمه   دانلود فایل ضمیمه


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ