آغاز اجرای برنامه پزشک خانواده در تهران

جام جم آنلاین: استاندار تهران گفت: با آغاز طرح پزشک خانوداه در استان تهران شیپور اجرای این برنامه در سراسر کشور به صدا درآمد و الگو و نگاه تمام دانشگاه ها و استان های کشور به تهران و عملکرد آن است.

به گزارش روز سه شنبه جام جم آنلاین از وزارت بهداشت، مرتضی تمدن گفت: باید نگاه کامل و جامعی به برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع داشته باشیم و انجام این کار کمتر از هدفمند کردن یارانه ها نیست و برای اجرای این برنامه باید برنامه ریزی،‌ آینده نگری، شجاعت و جسارت داشته باشیم.

وی افزود: اگر معتقد هستیم که اجرای طرح پزشک خانواده هزینه ها را کاهش می دهد و امکانات در بخش سلامتی عادلانه در اختیار مردم قرار می گیرد باید تمام سازمان ها و وزارتخانه ها با یکدیگر همکاری داشته باشند و وزرات بهداشت به تنهایی نمی تواند این پروژه عظیم را به عرصه برساند.

به گفته تمدن، اگر بخواهیم با تردید به این برنامه نگاه کنیم به اهداف خود نمی رسیم و باید معایب موجود را در حین حرکت اصلاح کنیم.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: پزشک خانواده برای خانواده امنیت و آرامش خاطر را به همراه دارد و راهنمایی های پزشک خانواده می تواند فرد را از نظر روانی بسیار کمک کند.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *