آغاز اجرای طراحی پلاتفرم در ایران خودرو

گردآوری شده توسط گروه خودرو ممتازنیوز

به گزارش ایکو پرس، مهندس میرجواد سلیمانی قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو درمحصول و کیفیت با بیان این مطلب گفت: با وجود فشارها و محدودیت های تحمیل شده درمسیر حرکت خودرو سازی، ایران خودرو در سال جاری، پروژه طراحی یکی از پلاتفرم های جدید تعریف شده خود را به اجرا درمی آورد.

وی تصریح کر: با همکاری مرکز تحقیقات و کارشناسان گروه صنعتی ایران خودرو و با استفاده از پلاتفرم های موجود، درسال جاری یکی از پلاتفرم ها با روش باز مهندسی، اجرا خواهد شد.

سلیمانی از مهم‌ترین برنامه های کلان شرکت ایران خودرو بعد از سال ۹۲ را تولید و معرفی محصولات جدید، ارایه و تولید اولین محصول از پلاتفرم های خانوادگی ایران خودرو در سال ۹۴ و ارایه و تولید محصول از پلاتفرم های کوچک ایران خودرو در سال ۹۵ عنوان کرد.

قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو خبر ازتولیدآ‌زمایشی سومین خودروی ملی ایران خودرو به نام دنا از نیمه دوم سال جاری داد وگفت: ‌این خودرو تا پایان سال جاری تجاری سازی و به بازار عرضه خواهد شد.

وی افزود: این خودرو با تکیه برتوان مهندسی شرکت ایران خودرو و بر پایه پلاتفرم ملی طراحی شده و بدون اتکا به منابع خارجی تولید می شود.

مهندس سلیمانی با اشاره به این‌که تولید دنا، حاصل نیم قرن تجربه خودروسازی ایران و همکاری های بین المللی با برندهای معتبر است  خاطر نشان ساخت: خودروی دنا دارای ویژگی های فنی مطابق با استانداردهای بین المللی بوده و موتور این خودرو از نوع موتور ملی با مصرف سوخت پایین و تمامی استانداردهای ایمنی روز اروپا در این خودرو پیش بینی شده است.


IKCOPress
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ