آغاز اجلاس اتحادیه اقتصادی اوراسیا در بیشکک با حضور پوتین

اجلاس اتحادیه اقتصادی اوراسیا با حضور سران کشورهای روسیه، ارمنستان، بلاروس، قزاقستان و قزقیزستان امروز جمعه در بیشکک پایتخت قزقیزستان آغاز به کار کرد.

آغاز اجلاس اتحادیه اقتصادی اوراسیا در بیشکک با حضور پوتین

به گزارش ممتاز نیوز، سران کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا از جمله ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه امروز جمعه در منطقه ای روستایی در حومه بیشکک با یکدیگر دیدار کردند.

انتظار می‌رود رهبران حاضر در این نشست درباره ایجاد بازار مشترک گاز و شورای بین دولتی در حوزه انرژی گفت وگو کنند. آنها همچنین به تقویت اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU) و توسعه بازار مشترک اقدام خواهند کرد.

بر اساس این گزارش، امضای مجموعه‌ای از اسناد همکاری از جمله برنامه‌های این نشست است. رهبران حاضر همچنین اولویت‌های بین‌المللی اتحادیه قتصادی اوراسیا را برای سال ۲۰۲۳ تعیین خواهند کرد.

گفته می‌شود پوتین در حاشیه نشست یاد شده یک سری گفت وگوهای دوجانبه از جمله با نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان داشته باشد.

این دومین نشست شورای عالی اقتصادی اوراسیا در سال ‌جاری خواهد بود. رویداد قبلی در قالب ویدئو کنفرانس در ۶ خرداد برگزار شد.

اتحادیه اقتصادی اوراسیا ( EAEU ) یک اتحادیه اقتصادی است که اعضای آن را بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، روسیه و ارمنستان تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *