آغاز افتتاح گسترده مسکن مهر

۲۸اردیبهشت۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

به گزارش نوساز به نقل از خبرنگار اقتصادیممتازنیوز، علی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ۲ میلیون و ۱۲۰ هزار واحد مسکن روستایی از دولت نهم و دهم در حال ساخت است گفت: تاکنون یک میلیون و ۵۲۰ هزار افتتاح مسکن روستایی در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

وی ادامه داد: ۶۰۰ هزار واحد از این تعداد به صورت نیمه تمام در حال ساخت است و ۳۰۰ هزار واحد به صورت نیمه تمام تحویل داده می گردد.

نیکزاد با اشاره به اینکه ساخت ۴ میلیون و ۱۵۰ هزار واحد در دولت نهم و دهم آغاز شده بود افزود: از این تعداد یک میلیون و ۲۵۰ هزار واحد افتتاح شده است.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه یاداور شد: ساخت یک میلیون و ۵۰ هزار واحد مسکن شهری باقی مانده را در دستور کار خود قرار داده ایم.

وی در ادامه اظهار داشت: نوسانات ارزی در سال قبل سبب افزایش قیمت مسکن از بعد مصالح ساختمانی در بخش های آسانسور، درب و پنجره های دوجداره شد.

نیکزاد در ادامه افزود: توافق با انبوه سازان قیمت مسکن مهر افزایش یافت.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه اظهار داشت: دولت یازدهم باید سیاست برخورد با مسکن را خود تنظیم کند و حضو ر دولت در این بخش بسیار ضروری است.

وی ادامه داد: واحدهای مسکن مهر در ۲۰ استان کشور اماده بهره برداری است.

نیکزاد با اشاره به اینکه ۲۰ هزار واحد مسکن مهر در پرند آماده بهره برداری است افزود: در پردیس نیز ۶ هزار واحد آماده بهره برداری در سایر استان ها واحد برای افتتاح داریم که سعی داریم با سفرهای استانی رئیس جمهور هماهنگ شود.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه خاطرنشان کرد: از هفته آینده افتتاح های گسترده ای از واحدهای مسکن مهر در کشور خواهیم داشت.

وی در ادامه یادآور شد: واحدهای مسکن مهر در استان های قزوین اردبیل و خراسان رضوی آماده است که همزمان با سفرهای رئیس جمهور به بهره برداری می رسد.

نیکزاد در پایان گفت: در قزوین ۲۰ هزار واحد مسکن مهر در لرستان ۱۰ هزار و ۵۰۰ واحد خراسان رضوی ۳۰ هزار واحد آماده بهره برداری است.


آخرین خبرها
منبع: نوسازنیوز
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ