آغاز بارش باران در کشور از امروز

سازمان هواشناسی از آغاز بارش پراکنده باران همراه با رعد و برق از اواخر امشب در برخی استان‌های واقع در شمال غرب و غرب کشور خبر داد.

آغاز بارش باران در کشور از امروز

به گزارش ممتاز نیوز، سازمان هواشناسی اعلام کرد: امروز  ۲۱ مهر، در غالب مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم خواهد بود و از اواخر وقت امروز(۲۱ مهر) به سبب عبور موج از تراز میانی جو، به‌تدریج در برخی نقاط استان‌های واقع در شمال غرب و غرب کشور افزایش ابر و بارش پراکنده باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود که این شرایط تا پنجشنبه(۲۲ مهر) نیز تداوم خواهد یافت.

این وضعیت جمعه(۲۳ مهر) تنها در ارتفاغات البرز مرکزی خواهد بود و در سایر نقاط کشور آسمانی صاف پیش‌بینی می‌شود.

شنبه(۲۴ مهر) نیز در استان‌های واقع در شرق سواحل دریای خزر بارش پراکنده مورد انتظار است.

از امروز تا  فردا پنجشنبه ۲۲ مهر، در نوار شمالی کشور افزایش نسبی دما رخ می‌دهد. جمعه و شنبه (۲۳ و ۲۴ مهر) با نفوذ جریانات شمالی در استان‌های واقع در سواحل دریای خزر و اردبیل دما به‌طور نسبی کاهش می‌یابد.

 آسمان تهران امروز(۲۱ مهر) صاف و همراه با غبار صیحگاهی با حداقل دمای ۱۳ و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتیگراد و  فردا پنجشنبه(۲۲ مهر) صاف تا نیمه ابری و در بعدازظهر همراه با وزش باد با حداقل دمای ۱۳ و حداکثر دمای ۲۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

امروز، اهواز با بالاترین دمای ۳۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و مشهد با بیشینه دمای ۱۹ و ۲۲ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ