آغاز بتن‌ریزی دیواره واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: برنامه‌های لازم برای تسریع در روند ساخت واحدهای دوم و سوم نیروگاه هسته‌ای بوشهر تدوین شده است.

آغاز بتن‌ریزی دیواره واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر

به گزارش ممتاز نیوز، با فرمان محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، عملیات بتن ریزی بخش نخست دیواره راکتور واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر شروع شد.

وی همچنین از مراحل ساخت واحد‌های جدید نیروگاه اتمی بوشهر بازدید کرد.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: برای ما اهمیت داشت که موانع پیشبرد کار در واحد‌های دوم وسوم نیروگاه اتمی بوشهر را برطرف کنیم و با توجه به تاکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب و ارده‌ای که در دولت سیزدهم و شخص رئیس جمهو روجود دارد و با توجه به بازدیدی که رئیس جمهور در سفر استانی خود به بوشهر از نیروگاه داشت، با استفاده ازشرایط به وجود آمده برای شناسایی آسیب‌ها و برطرف کردن آن‎‌ها اقدام کردیم تا بتوانیم در چارچوب اهداف اصلی و عملیاتی که می‌تواند ما را برای هر چه سریع‌تر به ثمر رساندن واحد ۲ و ۳ کمک کند، برنامه ریزی کنیم.

اسلامی می گوید: آن چه که امروز اتفاق افتاد یک نوع حرکت متفاوت است نسبت به آنچه که تا امروز صورت گرفته است و ما نیاز داریم که از این تاریخ به بعد علمکرد متفاوتی را در این طرح ثبت کنیم و حرکت پیوسته تری را شاهد باشیم.

وی گفت: امیدواریم الان با توجه به اینکه محدویت کرونایی وجود ندارد و شرایط کرونایی با وضعیت روان تری دنبال می‌شود، بشود عملکرد جدید با اراده و ساختار جدیدی که در تولید و توسعه دنبال می‌کنیم محقق شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: ۲۸ ماه تاخیراجرایی در ساخت واحد‌های ۲ و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر داریم. شرایطی بوده که تحمیل شده، اما با تدابیر اتخاذ شده و تامین مالی که در دست اجرااست این طرح ازپشتوانه مالی متفاوتی برخوردارمی‌شود و در عمل این عملکرد را شاهد خواهمی بود. پیگیری خواهیم کرد که اوضاع گذشته تکرار نشود و شاهد روند مهندسی و حساب شده و اجرای طرح به معنی واقعی مطابق زمان باشیم.

اسلامی می گوید: پیشرفت ساخت واحد‌های جدید نیروگاه اتمی بوشهر، نسبت به برنامه از نظر وزنی ۲۴ درصد عقب ماندگی دارد، یعنی ما الان باید ۳۲ درصد پیشرفت می‌کردیم، اما پیشرفت کمتر از ۱۰ درصد است. این قابل جبران نیست. نکته مهم این است که تداوم نداشته باشد و تاخیر بیشتری تحمیل نشود. این نکته مهمی است که بر آن اراده کرده‌ایم و با توکل به خدا همت و حرکت غیرتمندانه و همکاران دستگاه مجری طرح، محقق خواهد شد. 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ