آغاز به کار مدارس قرآنی از مهر سال ۹۱ در سراسر کشور

وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

حاجی بابایی: در بیست و نهمین نشست مشترک اعضای شورای معاونین و مدیران کل آموزش و پرورش سراسر کشور از آغاز به کار مدارس قرآنی از مهرماه سال ۹۱ در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی برنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، حمید رضا حاجی بابایی در بیست و نهمین نشست مشترک اعضای شورای معاونین و مدیران کل آموزش و پرورش سراسر کشور اظهار کرد: تفاوت مدارس قرآنی با مدارس قرآنی فعلی، تشکیل آنها در نوبت صبح است و همچنین برنامه قرآنی این مدارس نیز جزء برنامه درسی رسمی دانش آموزان محسوب خواهد شد.

وی با اعلام اینکه مدارس قرآنی جز مدارس خاص محسوب خواهد شد، تصریح کرد: برنامه قرآنی این مدارس در ارزشیابی تحصیلی دانش آموزان موثر خواهد بود و دانش آموزان در این مدارس گواهی نامه قرآنی دریافت خواهند کرد.

حاجی بابایی اولویت تشکیل مدارس قرآنی را در مقطع ابتدایی دانست و خاطر نشان کرد: ثبت نام دانش آموزان در مدارس قرآنی با اختیار و علاقه اولیا و دانش آموزان صورت خواهد پذیرفت و با توجه به علاقه فراوان مردم ایران به آموزش قرآن پیش بینی می‌شود که از ثبت نام در این مدارس، استقبال گسترده‌ای به‌عمل آید.


آخرین اخبار

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. مینو گفت:

    راه اندازی مدارس قرآنی یکی از بنیادی ترین و موثرترین کارهایی است که آموزش و پرورش می تواند برای رسیدن به اهداف تعلیم و تربیت اسلامی و تحویل انسان های بهنجار به جامعه انجام بدهد چون همانطور که در احادیث داریم کسی که در کودکی قرآن را یاد بگیرد مانند نقشی که بر سنگ حک شده باشد در ضمیر او ماندگار خواهد بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ