آغاز توزیع برنج جدید فرآوری شده از فردا


آغاز توزیع برنج جدید فرآوری شده از فردا

۱۵:۳۹ (جمعه ۶ مرداد )
اخبار مرتبط
نسخه چاپی نسخه چاپی

دبیرانجمن حمایت از برنج ایران با اعلام اینکه برای نخستین بار برنج فرآوری شده (پاربویل) در کشور تولید شد، گفت: این نوع برنج ها از فردا شنبه در کشور توزیع می شود.

جمیل علیزاده شایق در خصوص فرآوری برن جهای داخلی اظهارداشت: خوشبختانه از چندی پیش این کار در کشور آغاز شده است.

وی با اعلام اینکه برای نخستین بار برنج فرآوری شده (پاربویل) در کشور تولید شده است، گفت: این نوع برنج ها از فردا شنبه در فروشگاه های زنجیره ای سراسر کشور عرضه خواهد شد و مردم می توانند آن را تهیه کنند.

علیزاده شایق، تصریح کرد: البته این نوع برنج ها به دلیل عملیات فرآوری که بر روی آن انجام شده بسیار غنی تر از برنج های معمولی است و به همین دلیل طبیعتا قیمت آن از برنج های دیگر در بازار گران تر است.

دبیرانجمن حمایت ازبرنج ایران در عین حال ابراز امیدواری کرد که متولیان امر در ماه مبارک رمضان این برنج را کمی ارزان تر به مصرف کنندگان عرضه کنند.

وی  افزود: همچنین به دلیل انجام عملیات فرآوری بر روی این نوع برنج ها، رنگ آن کمی تیره تر از برنج های معمولی است به طوری که رنگ برنج های فرآوری شده کرم رنگ است و مردم نباید آن را با برنج های هندی در بازار اشتباه بگیرند!

 در روش پارابویلینگ، برنج همراه با سبوس تحت جریان بخارگرم و سپس بخار سرد قرار می گیرد و بخش اعظمی از ویتامینB سبوس جذب برنج می  شود. از مزایای برنج پارابویلینگ می توان به خواص تغذیه ای بالا، عدم افت وزنی با گذشت زمان و مقاوت به آفات را نام برد.

.

.

.

.

.

.

.

مهر


Foodna RSS Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *