آغاز تک‌فروشی کتب درسی از شنبه ۱۵ مهر

k232301[1].jpg

رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: تک‌ فروشی کتب درسی از روز شنبه ۱۵ مهر آغاز می‌شود.

حجت‌الاسلام محی‌الدین بهرام محمدیان در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» ایسنا، با بیان اینکه هیچگونه مشکلی در زمینه توزیع و تعداد کتب درسی در مهر امسال نداریم، گفت: کتاب‌های درسی دانش‌آموزان در مقاطع ابتدایی و فنی و حرفه‌ای و کاردانش توسط مدارس و کتاب‌های دانش‌آموزان مقاطع راهنمایی و متوسطه نیز از طریق کتابفروشی‌ها توزیع شده است و مشکلی در این خصوص نداریم.

وی با بیان اینکه امسال ۱۳۱ میلیون جلد کتاب با ۹ عنوان چاپ و توزیع شده است، افزود: با آغاز تک فروشی کتابها در کتاب فروشی‌های مجاز، دانش اموزان در صورتی که نیاز به کتاب داشته باشند می‌توانند آن را تهیه کنند و نگرانی برای تهیه کتاب در طول سال تحصیلی وجود ندارد.

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش همچنین با اشاره به آغاز تالیف کتابهای جدید پایه سوم ابتدایی و اول راهنمایی برای سال ۹۲ نیز گفت: تولید برخی از عناوین کتابها از جمله فارسی، علوم، ریاضی و هدیه‌های آسمانی اغاز شده، اما در خصوص کتابهای دیگر از جمله کتابهای مربوط به تربیت بدنی و راهنمای آن همچنین سرفصلها و کتب جدید باید عناوین آن به تصویب شورای عالی آموزش و پرورش برسد.

وی تاکید کرد: با تصویب سند درس ملی به عنوان یکی از اسناد بالا دستی در تولید محتوای آموزشی و پرورشی، تمامی کتابهای درسی بر اساس این سند و همسو با اهداف آن تهیه و تولید می‌شود.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ