آغاز ثبت‌نام بورس ۹۲ از دی ماه/پرداخت مقرری دانشجویان بورسیه تا دو هفته آینده

۲۰م آذر ،

11-12.jpg

رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از آغاز ثبت‌نام بورس ۹۲ از دی ماه خبر داد.

دکتر محمود ملاباشی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به بورس دانشجویان در رشته‌های اولویت‌دار کشور، افزود: طی جلسه‌ای که در این هفته خواهیم داشت در خصوص بورس خارج نتیجه‌گیری خواهد شد که در این راستا مد نظر است که فراخوان بورس ۹۲ از اول دی ماه اعلام و تا آخر همین ماه ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به اولویت‌های آموزش عالی برای بورس دانشجویان، تصریح کرد: در اعزام دانشجویان بورسیه رشته‌های مورد نیاز کشور از جمله میان رشته‌ای‌ها، رشته‌های تازه و رشته‌هایی که در آن‌ها با کمبود ظرفیت مواجه هستیم در اولویت قرار دارند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دارای ۵۰۰ دانشجوی بورسیه در دانشگاه‌های خارج از کشور هستیم، در رابطه با مشکلات ارزی پیش آمده برای دانشجویان بورسیه، عنوان کرد: با تلاش‌های صورت گرفته دانشجویان بورسیه برای شش ماهه دوم پایان سال مشکلات ارزی نخواهند داشت و مقرری مربوطه طی یکی دو هفته آینده به دست دانشجویان بورسیه می‌رسد.

ملاباشی در خاتمه در خصوص بورس کوتاه مدت (شش ماهه) نیز با تاکید بر اینکه این موضوع از ضروریات به شمار می‌رود، تصریح کرد: حتما در این زمینه نیز پیگیر هستیم و این روند ادامه خواهد داشت، چرا که بحث تبادلات علمی با کشورهای دنیا همواره باید وجود داشته باشد.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *