آغاز رزمایش آمریکا و فیلیپین

۲۳فروردین۱۳،

تفنگداران دریایی آمریکا و فیلیپین از روز جمعه رزمایش تهاجمی ۱۲ روزه مشترک سلانه خود را آغاز کردند.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا، فیلیپین رزمایش نظامی سالانه خود با آمریکا را به منظور تقویت قابلیت‌های دفاعی خود حیاتی می‌داند. رزمایش امسال در حالی برگزار می‌شود که مناقشه ارضی میان فیلیپین و چین در دریای چین جنوبی بالا گرفته و تنش‌ها در شبه جزیره کره افزایش یافته است.

قرار است در این رزمایش ۱۲ روزه که از روز جمعه آغاز شده و تا چهارشنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت هشت هزار سرباز آمریکایی و فیلیپینی، ۳۰ جنگنده از جمله جنگنده‌های اف- ۱۸ و سه ناو جنگی شرکت‌ کنند.

گارت لانگلی، یکی از نظامیان آمریکا گفت: این رزمایش که بخشی از یک رزمایش جنگی سالانه در ابعاد بزرگ است، نشان می‌دهد که چطور دو نیروی مسلح هم‌پیمان با ظرفیت‌های نظامی نابرابر می‌توانند برای شکست دادن یک دشمن مشترک همکاری کنند.

لانگلی تاکید کرد: فیلیپینی‌ها ادوات جنگی ندارند اما ما آنها را در داخل خودروهای خود قرار می‌دهیم و به آنها نشان می‌دهیم که با قابلیت عملیاتی بینابینی چه کاری می‌توانیم انجام دهیم.

طی روز جمعه ۶۰ تفنگدار دریایی آمریکا و فیلیپین سوار بر چهار خودروی آبی خاکی از مسیر خاکسترهای آتشفشان در دره کرو عبور کردند.

به گفته لانگلی، تفنگداران دریایی با مسلسل‌های سوار بر خودروهای آبی خاکی گلوله جنگی شلیک کرده و سپس از خودرو پیاده شده و از مسلسل‌های خود برای زدن اهداف استفاده کردند.

فیلیپین همزمان با افزایش تنش‌های منطقه‌ای به دنبال روابط دیپلماتیک و نظامی نزدیکتر با آمریکا بوده است.

دو کشور یک معاهده نظامی در ۶۱ سال پیش امضا کردند که بر اساس آن آمریکا باید به فیلیپین در صورتی که مورد حمله واقع شود کمک کند.

باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ