آغاز رزمایش سه‌روزه فتح ۹۱ سپاه درخلیج‌فارس

۱۱ام بهمن ،

133-4.jpg

رزمایش دریایی سپاه در منطقه سوم به مدت سه روز با نام فتح ۹۱ آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خلیج‌‎فارس، رزمایش منطقه‌ای نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با نام فتح ۹۱ از امروز با هدف اجرای طرح‌های عملیاتی و دفاعی نیروی دریایی و دفاع بر اساس جنگ ناهم‌تراز و متناسب با زمان بحران و به انگیزه هماهنگی بین یگان‌های عمل کننده در محورهای عملیاتی پشتیبانی و همچنین انتقال تجارب نسل جبهه و جنگ به نیروهای تازهالورود به مدت سه روز در منطقه سوم دریایی سپاه در خلیج‌فارس آغاز شد.

مقابله با دشمن فرضی و اجرای تاکتیک‌های دریایی توسط شناورهای تندرو جهت انهدام اهداف فرضی و محاصره نیروهای دشمن متجاوز به آب‌های سرزمینی در منطقه عمومی آبادان، ماهشهر و بندر امام حسن(ع) در حال برگزاری است.

دریادار دوم پاسدار بختیاروند، فرمانده منطقه سوم نیروی دریایی سپاه ضمن برشمردن ابعاد منطقه‌ای این رزمایش اظهار کرد: این تمرین تاکتیکی بنا به روش جاری ندسا در قالب نیروهای آبی و نارنجی در دو بخش شرقی و غربی محدوده شمالی خلیج فارس پیگیری می‌شود.

فرمانده قرارگاه امام حسین(ع) ندسا با توجه به توانمندی نظامی کشور گفت: سپاه پس از جنگ، بر اساس دفاعی همه‌جانبه کە در آن فرض بر یک جنگ بزرگ با یک ائتلاف جهانی به رهبری قدرت‌های فرامنطقه‌ای خود را تقویت نموده و مبنای طرح‌های دفاعی خود را بر اساس بدبینانه‌ترین و خطرناک‌ترین احتمالات ممکن طرح‌ریزی کرده است.

وی ادامه داد: اجرای عملیات آفندی و پدافندی به شیوه ناهم‌تراز دریایی با بکارگیری یگان‌های موشکی شناوری و تفنگداری به منظور تامین خطوط مواصلاتی و پدافندی از جزایر و آبهای سرزمینی با بهره‌گیری از گشت‌های دریایی عملیات تفنگداری و پدافند هوایی نقطه‌ای از مقرها و تیم‌های خوداتکا در جهت آمادگی رزمی از گفتمان جمهوری اسلامی ایران، از دیگر سریال‌های عملیاتی تمرین منطقه‌ای فتح ۹۱ است.

انتهای پیام


ایسنا
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ