آغاز شمارش آرای دور دوم انتخابات فرانسه / مشارکت حدود ۶۳.۲۳ درصدی

بر اساس آمارهای وزارت کشور فرانسه، نرخ مشارکت در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور تا ساعت ١٢ به وقت پاریس، ۲۶.۴۱ و تا ساعت ۵ بعد از ظهر، یعنی سه ساعت قبل از اتمام رای‌گیری، ۶۳.۲۳ درصد بود که دو درصد کمتر از نرخ مشارکت در دور اول این انتخابات است.

آغاز شمارش آرای دور دوم انتخابات فرانسه / مشارکت حدود ۶۳.۲۳ درصدی

به گزارش ممتاز نیوز، مراکز رای‌گیری و حوزه‌های انتخابی در سراسر فرانسه بسته شد و شمارش آرای دومین دور انتخابات ریاست جمهوری این کشور آغاز شده است.

رسانه‌های فرانسوی همچنین از کاهش میزان مشارکت در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه خبر داده و اعلام کردند که بر اساس برآوردها، ۲۸ درصد رای‌دهندگان فرانسه در مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور شرکت نمی‌کنند.

آن طوری که رسانه‌های فرانسوی گزارش دادند، میزان مشارکت در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه کاهش پیدا کرده است و به نظر می‌رسد واجدین شرایط برای رأی دادن، علاقه چندانی به انتخاب بین «امانوئل ماکرون» و «مارین لوپن» به عنوان دو نامزدهای نهایی ریاست جمهوری ندارند.

بنا به این گزارش، میزان خودداری مردم فرانسه از مشارکت در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور به ۲۸ درصد رسیده است که این آمار از سال ۱۹۶۹ تاکنون بی‌سابقه است.

رسانه‌های محلی فرانسه می‌گویند میزان خودداری مردم از مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری نشان می‌دهد که فرانسوی‌های نسبت به سیاست امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه راضی نیستند.

«یورو نیوز» گزارش داد که میزان مشارکت در دور دوم انتخابات فرانسه تا ساعت ۵ عصر به وقت محلی با ۲ واحد کاهش نسبت به دور اول به ۶۳.۲۳ درصد رسیده است.

نتایج اولیه انتخابات کمتر از ۳۰ دقیقه دیگه اعلام خواهد شد

با تعطیل شدن کار رای گیری در بسیاری از مراکز اخذ رای در سراسر فرانسه، کار شمارش آرای انتخابات آغاز شده و کمتر از ۳۰ دقیقه دیگر نتایج اولیه این انتخابات اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *