آغاز طرح اجرای ساماندهی و صیانت از معتادان متجاهر در کشور

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در دیدار با نماینده ولی فقیه در مازندران از آغاز طرح اجرای ساماندهی و صیانت از معتادان متجاهر در کشور از اول دی ۱۴۰۰ در سراسر کشور خبر داد .

آغاز طرح اجرای ساماندهی و صیانت از معتادان متجاهر در کشور

به گزارش ممتاز نیوز، دکتر مومنی ضمن تشکر از عنایت و دغدغه نماینده محترم ولی فقیه در مازندران افزود : در راستای ارتقاء سطح سلامت حامعه و امنیت روانی شهروندان همه معتادان متجاهر کشور در قالب این طرح جمع آوری و ساماندهی می شوند .

وی مواد مخدر و روانگردانها را تهدید کننده سلامت و امنیت عمومی جامعه دانست و گفت : در کشور دو میلیون و هشتصد هزار نفر به صورت دائمی و یک میلیون و ششصد هزار نفر به صورت تفننی مواد مخدر مصرف می کنند و ضرورت دارد با بهره گیری از ظرفیت همه دستگاهها گام بلندی برای کنترل آسیب های اجتماعی در جامعه برداشت .

سردار مومنی به رشد ۵۰ برابری کشت موا مخدر در افغانستان اشاره کرد و گفت : با تلاش دستگاههای کاشف کشفیات مواد مخدر در کشور دو برابر شده است و رشد کشفیات مواد مخدر صنعتی نیز باید به عنوان یک دغدغه مهم مورد توجه قرار گیرد.

دکتر مومنی خواستار مشارکت خیرین و افراد نیکوکار در امر بهبود معتادان و مراقبت پس از خروج شد و گفت : باید به اشتغال معتادان بهبود یافته و مشکلات خانواده آنان توجه شود تا چرخه درمان کامل گردد .

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به دغدغه های مقام معظم رهبری و انتخاب اعتیاد و مواد مخدر به عنوان اولویت اول آسیب های اجتماعی گفت : آسیب های اجتماعی تک مولفه ای نیست و همه دستگاهها و نهادها به ویژه شهرداریها می بایست با حساسیت و دغدغه کمک کنند و از جامعه در مقابل این تهدید بزرگ مراقبت نمایند .

دکتر مومنی با اشاره به تفاهم نامه ایجاد اردوگاه معتادان متجاهر در کشور و انتخاب ۱۰ استان کشور برای ایجاد این اردوگاهها ابراز امیدواری نمود با مشارکت و پیگیری همه جانبه همه دستگاهها و نهادها و خیرین زمینه ایجاد این اردوگاه در مازندران هم فراهم شود.

در این دیدار نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه مرکز استان از مجموعه اقدامات سردار مومنی و همکارانشان در ستاد مبارزه با مواد مخدر تقدیر و تشکر نمود و بر تشدید مبارزه با قاچاقچیان و خرده فروشان مواد مخدر تاکید کرد .

آیت الله محمدی لائینی افزود : همه دستگاهها و نهادها برای مقابله با این آسیب بزرگ و خانمانسوز باید تلاش جهادی کنند .

وی تاکید کرد : دولت سیزدهم با انگیزه و با دغدغه در این حوزه وارد شده است و انتظار داریم تا همه برای کاهش آسیب های اجتماعی با برنامه وارد عمل شوند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *