آغاز طرح تربیت ۵ هزار مترجم قرآن کریم در کمیته امداد امام خمینی

۲۱فروردین به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

معاون امور فرهنگی کمیته امداد امام خمینی از اجرای مرحله ی اول طرح تربیت ترجمین قرآن کریم ۵ هزار دفتر ۲۵-۱۸ سال کمیته امداد خبر داد.

اکبر میر شکار در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: طرح تربیت مترجمین قرآن کریم برای ۵ هزار دختر جوان ۲۵-۱۸ سال تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی در حال برگزاری در سراسر کشور است.
وی در ادامه تصریح کرد: در این طرح دختران جوان طی فرایندی دو ساله با تمام اصطلاحات و تعابیر قرآنی آشنا می شوند و نسبت به ترجمه کل قرآن کریم تسلط کامل پیدا می کنند.
وی بیان داشت: همزمان با آغاز و برگزاری این طرح ، ۵ هزار جلد قرآن ویژه این مرحله بین قرآن آموزان توزیع شده است، که برنامه ی منظم و محرک های تشویقی برای یادگیری اصولی و بنیادی ترجمه قرآن از ویژگی آن ها است.
میرشکار با اشاره به هدف از اجرای طرح تربیت مترجمین قرآنی اظهار داشت: بهره مندی از نور قرآن با توجه به تأثیری که بر زندگی فرد می گذارد و افزایش مهارت های دختران که زمینه ساز فراهم شدن شغل را ایجاد می کند، از جمله اهداف این طرح قرآنی برای مددجویان بوده است.
وی در ادامه اظهار داشت: طی توافقات صورت گرفته با موسسات قرآنی کشور، قرآن آموزان پس از موفقیت در آزمون مدارک معتبر دریافت خواهند کرد.
*** برگزاری مرحله ی پایانی مسابقات قرآنی دانش آموزان در مشهد
همچنین میر شکار در ادامه از برگزاری مرحله ی پایانی مسابقات سراسری دانش آموزان در مشهد خبر داد و افزود: با اتمام مرحله ی اول مسابقات سراسری قرآن کریم دانش آموزان در بهمن ماه سال ، ۳۰۰ چهره ی قرآنی برتر شناسایی شدند.
وی تصریح کرد: این دانش آموزان ، نوجوانانی می باشند که نسبت به ارتقای خود در روخوانی و رو‌انخوانی و یا ترجمه و تفسیر تسلط بیشتری داشتند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: مرحله ی پایانی این مسابقات با حضور ۳۰۰ چهره ی قرآنی برتر نوجوانان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی ، هفته ی آینده به مدت ۲ روز در مشهد مقدس برگزار می گردد./ ف


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ