آغاز مانور نظامی ژاپن و آمریکا

گزارش‌ها از آغاز مانور نظامی مشترک آمریکا و ژاپن در کیوشو خبر می دهند.

آغاز مانور نظامی ژاپن و آمریکا

به گزارش ممتاز نیوز، رسانه‌های ژاپنی گزارش دادند که مانور نظامی مشترک آمریکا و ژاپن با تمرینات مربوط به تیراندازی از روز یکشنبه در استان کوماموتو در جزیره کیوشو آغاز شده است.

به گزارش ان اچ کی ژاپن، این مانورها که در شهر یاماتو در حال برگزاری است تا ۹ سپتامبر یعنی حدود دو هفته دیگر ادامه خواهد داشت و حدود ۱۴۰۰ نیروی دفاعی ژاپن و به همراه تقریباً ۷۰۰ سرباز آمریکایی در آن مشارکت خواهند داشت.

در بحبوحه افزایش چشمگیر تنش‌ها بین آمریکا و چین پس از سفر جنجال‌برانگیز نانسی پلوسی به تایوان، آمریکا و ژاپن مانورهای نظامی مشترکی را برگزار می‌کنند

براساس بیانیه وزارت دفاع ژاپن، توکیو و واشنگتن از ابتدای سال ۲۰۲۲ تا پایان ماه جولای در مجموع ۵۱ تمرین نظامی مشترک را انجام داده‌اند که این رقم در همین بازه زمانی در سال ۲۰۲۴، ۳۴ تمرین نظامی مشترک و در سال ۲۰۲۰ تنها ۲۳ مورد بوده است.

براساس این گزارش، مرکز تمرکز و توجه توکیو و واشنگتن در این رزمایش، مناطق جنوبی و شرقی دریای چین و برخی از نزدیکترین مناطق و جزایر ژاپن بود که در نزدیکی تایوان قرار دارد. تحلیلگران معتقدند این اقدام آمریکا باعث افزایش هرچه بیشتر تنش‌ها در منطقه و احتمال درگیر شدن ژاپن در تنش بین پکن و تایپه خواهد شد.

از سوی دیگر افزایش مانورهای نظامی آمریکا و ژاپن همزمان با آزمایش‌های موشکی کره شمالی صورت می‌گیرد. پیشتر منابع خبری منابع خبری از آزمایش جدید موشکی کره‌شمالی با پرتاب هشت فروند موشک بالستیک ظرف ۳۰ دقیقه خبر داده بودند.

کره شمالی با احتساب آزمایش اخیر خود، از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون ۱۷ آزمایش موشکی انجام داده است. همچنین گفته می‌شود که پیونگ یانگ برای هفتمین آزمایش هسته‌ای خود در سال جاری میلادی آماده می‌شود.

انتهای پیام/

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.