آغاز مراسم رژه روز ارتش با حضور احمدی‌نژاد/ رونمایی از دو پهپاد پیشرفته تازه

۲۹فروردین۱۳،

فرارو- مراسم رژه بزرگ ارتش جمهوری اسلامی ایران دقایقی پیش با حضور رییس جمهور و جمعی از فرماندهان عالی رتبه نظامی کشورمان در جوار حرم مطهر امام خمینی(ره) آغاز شد.

در این مراسم که به مناسبت ۲۹ فروردین روز ارتش و بزرگداشت حماسه آفرینی های نیروی زمینی برگزار شده است، جمع کثیری از فرماندهان عالی رتبه نیروهای مسلح کشورمان از جمله سرلشگر فیروزآبادی رییس ستاد کل نیروهای مسلح ، امیر سرلشکر عطاالله صالحی فرمانده کل ارتش، سردار سرلشکر صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا ، سردار وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سردار نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین حضور دارند.

در این مراسم همچنین امیرسرتیپ پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش ، امیرسرتیپ خلبان شاه صفی فرمانده نیروی هوایی، امیردریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی و امیرسرتیپ اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء ارتش به همراه جمعی دیگر از فرماندهان و مسوولان ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیز سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه حضور دارند.

در این مراسم آخرین دستاوردهای دفاعی کشورمان از جمله دو پهپاد پیشرفته تازه به نمایش گذاشته خواهد شد و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با برگزاری رژه آمادگی خود را به نمایش خواهند گذاشت.

تعدادی از وابستگان نظامی کشورهای خارجی برای تماشای اقتدار نیروهای مسلح کشورمان و نیز تعداد بسیاری از خبرنگاران داخلی و خارجی برای پوشش رژه روز ارتش، در محل برگزاری این مراسم حضور دارند.

رژه هوایی جنگنده های ارتش و سوخت گیری هوایی
لحظاتی پیش جنگنده های ارتش جمهوری اسلامی اقدام به برگزاری رژه هوایی در آسمان تهران کردند.

در جریان مراسم ۲۹ فروردین روز ارتش رژه هوایی جنگنده های نیروی هوایی ارتش در آسمان تهران صورت برگزار شد.

در این رژه جنگنده های آذرخش، صاعقه، سوخو ۲۴، و میگ ۲۹ در دسته های سه تایی و جنگنده های اف ۴ و اف ۱۴ در دسته های پنج تایی شرکت داشتند.

همچنین در این رژه دو فروند جنگنده سوخو ۲۴ اقدام به عملیات سوخت گیری هوایی کردند.

رژه بالگردهای نیروی هوایی ارتش انجام شد
بالگردهای نیروی هوایی ارتش بر فراز آسمان حرم مطهر امام خمینی(ره) رژه رفتند.

همزمان با برگزاری مراسم رژه بزرگ روز ارتش بالگردهای نیروی هوایی ارتش بر فراز آسمان حرم امام خمینی(ره) پرواز کردند.


– برگزیده
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *