آغاز مرحله دوم آسمان من

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

 آغاز مرحله دوم آسمان من

آغاز مرحله دوم آسمان من

پرشین خودرو: مجری طرح «آسمان من» از آغاز مرحله دوم جمع آوری خودروهای فرسوده خبر داد و گفت: طرح آسمان من با تکیه بر موضوع کاهش آلودگی هوا و با هدف ایجاد ارتباط مستقیم میان مالکان خودروهای فرسوده و مراکز اسقاط خودرو، از زمستان سال جاری آغاز شده است.

به گزارش ممتازنیوز، امیر حسین مینایی اظهار داشت: طرح جمع آوری و اسقاط خودروهای فرسوده با هدف کاهش آلودگی هوا، کاهش میزان مصرف سوخت و همچنین کاهش تصادفات از سال های گذشته در دستور کار قرار گرفته و در این راستا، طرح آسمان من با هدف تسریع در این روند و همچنین کوتاه کردن دست واسطه ها و ایجاد ارتباط مستقیم میان مالکان خودروهای فرسوده و مراکز اسقاط خودرو، از زمستان سال جاری آغاز بکار کرد.
وی با اشاره به این که فرسودگی خودروها، میزان آلایندگی را ۷۰ درصد و میزان مصرف سوخت را ۲۰ درصد افزایش می دهد گفت: بر اساس بررسی های انجام شده، ۳۰ درصد از تصادفات ناشی از فرسودگی خودروها است.
مشاور رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور افزود: طرح آسمان من، طرح اسقاط خودروهای فرسوده است که مالکان به ازای اسقاط خودروهای فرسوده خود، از کمک بلاعوض و تسهیلات دولتی بهره مند می شوند.
مینایی با تاکید بر این که مبلغ کمک بلاعوض و تسهیلات دولتی از سال آینده نسبت به مبالغ فعلی کاهش پیدا خواهد کرد، افزود: در مدت کمتر از یک ماه از اجرای فاز نخست طرح آسمان من، تعداد ۱۷۱ هزار شماره تماس از مالکان خودروهای فرسوده در سراسر کشور ثبت شده است که به مرور در حال تخصیص به مراکز اسقاط و بازیافت خودرو است.
به گزارش نیک نیوز، وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ابطال کارت سوخت موتورسیکلت های فرسوده گفت: مطابق قانون، ابطال کارت سوخت خودروهای فرسوده نیز در دستور کار ستاد حمل و نقل سوخت کشور قرار گرفته است.


پرشین خودرو |
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *