“آفریقا”، مقصد اصلی “خودروهای مسروقه”

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

با توجه به این که قاره آفریقا بیش از بقیه قاره‌ها مقصد قاچاق خودروهای مسروقه به شمار می‌رود،‌ هزاران خودرو دزدیده شده در اروپا، هر سال به آفریقا منتقل می‌شوند.

به گزارش ممتاز به نقل از گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، بر اساس اعلام “اینترپل”، در حالی که تنها نیمی از ۵۰۰ هزار خودرویی که در فاصله سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ در اروپا از مالکان آنها به سرقت رفته، پیدا شده، بخش قابل توجهی از همین خودروها به “روسیه” یا آفریقا منتقل شده است.

به اعتقاد “سباستین شموکر” که در حوزه مبارزه با قاچاق خودرو در پلیس بین‌المللی (اینترپل) فعالیت می‌کند، خودروهای مسروقه در شمال اروپا معمولا به بازار روسیه منتقل می‌شود در حالی که خودروهایی که در جنوب اروپا به سرقت می‌رود به طور سنتی از مسیر دریایی یا زمینی از طریق “جبل الطارق” و “سوتا” وارد آفریقا می‌شود.

آفریقای جنوبی نیز بازار خودروهای مسروقه در اروپا شده است، در حالی که شرق آفریقا بیشتر مقصد خودروهایی به شمار می‌رود که در آسیا به سرقت رفته است.
سباستین شموکر می‌گوید قاچاق خودروها از جرایم سازمان‌یافته به شمار می‌رود و با قاچاق مواد مخدر ،‌سلاح و حتی تروریسم ارتباط دارد.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *