آقای وزیر! قانون سختی کار را برای ماماها اجرا کنید

تیر ۱۴۰۱
ممتاز نیوز : نمایندگان جامعه ماماهای کشور در شورای عالی نظام پزشکی با صدور بیانیه‌ای خطاب به وزیر بهداشت بررسی عاجل مشکلات عدم اجرای قانون سختی کار و مشکلات جدی دیگر این حرفه را خواستار شدند.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از فارس ؛ در این بیانیه خطاب به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمده است: احتراماً همانگونه که استحضار دارید جامعه مامایی کشور با حدود یک صد سال قدمت در زمینه تحصیلات آکادمیک در این رشته، دارای جایگاه ویژه ای در نظام سلامت کشور می باشند و در تمام کشورهای پیشرفته از نظر شاخص سلامت، مادر و کودک، ماماها به عنوان اولین خط درمان به کار گرفته می‌شوند و از جایگاه مناسبی برخوردارند. اما متاسفانه جامعه مامایی با مشکلات عدیده ای درگیرند.

یکی از این مشکلات عدم اجرای قانون سختی کار است که با توجه به استرس حرفه مامایی در خصوص نجات جان مادر و نوزاد و انواع آلودگی های صوتی و میکروبی و عقونی از جمله هپاتیت، ایدز و … باید مورد توجه قرار گیرد.

این امر بر همگان مبرهن است که مامایی یک شغل پر استرس است. در این رابطه درخواست همکاران مامای کشور در خصوص اجرای تمام و کمال این قانون برای اقدام عاجلانه به حضور ایفاد می‌شود تا جامعه مامایی پس از سالیان سال به گوشه‌ای از خواسته‌های قانونی خود برسند.

ضمناً درخواست‌های دیگری در خصوص سایر مشکلات از جمله عدم عقد قرارداد با سازمانهای بیمه گر، عدم اجازه زایمان توسط ماما یا انجام زایمان توسط ماما و مهر شدن پرونده ها توسط متخصصان، عدم پرداخت حق و حقوق قانونی ماماها، جایگاه نامناسب ماما در طرح پزشک خانواده و … عنوان شده که گوشه ای از آن به حضور ایفاد می‌گردد.

این بیاینه خطاب به وزیر بهداشت افزود: امید است با مساعدت‌های عاجلانه جناب عالی شاهد رفع این معضلات باشیم و با این اقدامات جامعه مامایی را برای ارائه خدمات بهتر و بیشتر مرهون توجهات خود فرمایید.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *