آکادمی اسکار: فعلا درباره ایران نظری نداریم

آکادمی اسکار اعلام کرد، فعلا درباره تصمیم ایران مبنی بر تحریم جوایز اسکار اظهارنظری نخواهد کرد.

به گزارش بی باک به نقل از ایسنا، پس از آنکه رسانه‌های جهان روز گذشته خبر تحریم جوایز اسکار از سوی ایران در اعتراض به فیلم موهن به پیامبر اکرم (ص) را به شکل وسیعی بازتاب دادند، آکادمی اسکار نسبت به این اقدام واکنش نشان داد.

سخنگوی آکادمی اسکار در گفت‌وگو با هالیوود ریپورتر اعلام کرد، این نهاد سینمایی تا پایان مهلت تعیین شده که روز اول اکتبر (۱۰ مهر) است، هیچ اظهارنظری درباره تصمیم اتخاذ شده ازسوی ایران نخواهد کرد.

این مقام آکادمی اسکار پیش از این به خبرگزاری فرانسه اعلام کرد، هنوز چیزی به‌طور رسمی ازسوی مقامات ایران مبنی بر تحریم اسکار به آنها اعلام نشده و تماس مستقیمی از سوی کمیته انتخاب فیلم ایرانی نیز با آنها گرفته نشده و از طریق رسانه‌ها در جریان این اقدام قرار گرفته‌اند.

نشریه سینمایی ورایتی امروز در گزارشی اعلام کرد، با توجه به اینکه کشورهای مسلمان مصر و لبنان هنوز نمایندگان خود را به اسکار معرفی نکرده‌اند، احتمال می‌رود آنها نیز در اعتراض به ساخت فیلم اعتراض‌آمیز «برایت از مسلمانان» اسکار ۲۰۱۳ را تحریم کنند.

با این وجود ناظران معتقدند که عدم ارائه فیلم از سوی مصر و لبنان ناشی از دلایل سیاسی نیست و پیش از این نیز کشور مصر سابقه معرفی فیلم به آکادمی اسکار را پس از پایان موعد مقرر داشته است.

پنج نامزد نهایی دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی روز دهم ژانویه معرفی خواهند شد و فیلم برنده نیز روز ۲۴ فوریه در جریان مراسم اسکار ۲۰۱۳ مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.

تاکنون ۴۶ کشور جهان نمایندگان خود را به بخش غیرانگلیسی جوایز اسکار معرفی کرده‌اند که فیلم‌ «عشق» (برنده نخل طلای کن از اتریش)، «پیتا» (برنده شیر طلای ونیز از کره‌جنوبی) به‌همراه «آن‌سوی تپه‌ها» از رومانی، «دست نیافتنی‌ها» از فرانسه و «باربارا» از آلمان اصلی‌ترین شانس‌های کسب اسکار هستند.


ممتازنیوز/momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *