آلن ایر، حرف ظریف را تایید کرد

دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱

آلن ایر،اظهارات کری دربارهٔ گفت‌وگو با ظریف مربوط به همان نشست نیویورک است،سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد، اظهارات جان کری در مالزی، صرفا به جلسه خصوصی در حاشیه نشست وزرای خارجه ایران و ۵+۱ نیویورک اشاره دارد.

به گزارش گروه وبگردی ممتاز نیوز،آلن ایر، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این مطلب خاطرنشان کرد: اظهارات آقای کری، وزیر خارجه دربارهٔ گفت‌وگو با آقای ظریف مربوط به جلسه خصوصی در نیویورک است و اشاره به گفت‌وگوی دیگری ندارد.

به گزارش ایسنا، بعضی پایگاه اینترنتی‌ها پیش از این به نقل از وزیر امور خارجه آمریکا نوشته بودند، او در مالزی گفته است، گفت‌وگوهای محرمانه‌ای با ظریف دارد که نمی‌تواند جزئیات آن را اعلام کند.

وزیر خارجه ایران نیز پیش‌تر در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به اظهارات انتشار یافته از جان کری مبنی بر این که مذاکرات محرمانه‌ای با ظریف دارد که نمی‌خواهد جزییاتش را منتشر کند، تصریح کرد: هیچ مذاکره محرمانه‌ای بین ما وجود نداشته است. یک جلسه در نیویورک داشته‌ایم و پس از آن نه تماس تلفنی بوده و نه مذاکره دیگری.

او با انتقاد از ترجمه اشتباه سخنان وزیر خارجه آمریکا افزود: متن سخنان جان کری را در مالزی دیده‌ام که در آن وی اشاره‌ای به مذاکرات محرمانه نمی‌کند.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ