آلودگی هوای داخل تونل توحید خیلی کمتر شده است

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران :

آلودگی هوای داخل تونل توحید خیلی کمتر شده است

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران درباره آلودگی هوای تونل بیان داشت: آلودگی هوای تونل توحید خیلی کمتر از گذشته شده چرا که ما سیستم‌های هوشمند را راه‌اندازی کرده‌ایم و میزان CO کاملاً در تونل رصد می‌شود.

به نقل از فارس ، مازیار حسینی  در خصوص تونل توحید اظهار داشت: این تونل در چند ماه گذشته حادثه بزرگی نداشته است.

وی ادامه داد: ارتقای فرهنگ ترافیک بیشترین بحث در موضوع تونل است و در حال حاضر در تونل توجید با رعایت کردن حداکثر سرعت “۶۰ کیلومتر” موجب شده نظم ترافیکی خوبی شکل بگیرد.

حسینی با تأکید براینکه در تونل توحید در خطوط حرکت می‌شود، گفت: خط اضطراری در این تونل عموماً باز است و تقریبا سرعت امدادرسانی به کمتر از یک دقیقه رسیده چرا که امدادرسان‌ها در دو طرف تونل توحید مستقر هستند.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: امید است این نظم ترافیکی که در تونل توحید در حال شکل‌گیری است در آینده برای تونل نیایش خیلی مثبت‌تر باشد. تونل نیایش استانداردهای بالاتری را در همه زمینه‌ها می‌طلبد.

وی افزود:‌ درباره تونل توحید بحث‌های مختلفی می‌شود ولی خوب است که به یاد داشته باشیم یک پروژه عمرانی به این ابعاد و اندازه در ۳۲ ماه انجام شده و قطعاً هر پروژه‌ای نواقصی را دارد.

حسینی با اشاره به اینکه هیچ پروژه عمرانی در کشور نیست که ۱۰۰ درصد کامل باشد، گفت:‌ بزرگ‌نمایی درباره تونل توحید شده و از جمله این اقدامات این است که می‌گویند چرا این تونل ساخته شده؟

وی ادامه داد: وقتی که این مباحث از سوی برخی از کارشناسان حوزه ترافیک مطرح می‌شود، گله بنده به عنوان یک استاد دانشگاه به افرادی که این حرف را می‌زنند بیشتر می‌شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران افزود: هر وقت مردم به ما اجازه دهند در هر ساعت از شبانه‌روز یک ساعت تونل توحید را می‌بندیم تا ضرورت وجود این تونل مشخص شود.

وی درباره آلودگی هوای تونل بیان داشت: آلودگی هوای تونل توحید خیلی کمتر از گذشته شده چرا که ما سیستم‌های هوشمند را راه‌اندازی کرده‌ایم و میزان CO کاملاً در تونل رصد می‌شود.

حسینی با بیان اینکه براساس استانداردهای اروپا PR تا ۸۰ برای تردد مجاز است، گفت: اگر این میزان به ۱۵۰ برسد تونل باید بسته شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران بیان داشت:‌اگر زمانی در تونل توحید CO از حد استاندارد بالاتر برود قطعاً با مدیریت ترافیک این تونل بسته می‌شود.

وی با بیان اینکه سیستم‌های کنترل هوشمند ۲۴ ساعته میزان CO را در تونل توحید رصد می‌کنند، گفت: متوسط آلودگی هوا در تونل توحید ۶۰ است.

جمعه ۱۳ مرداد   ۱۲:۴۷


منبع:عصرخودرو

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *