آماده‌باش هلال احمر در ۷ استان کشور

سرپرست سازمان امداد ونجات جمعیت هلال‌احمر گفت: در پی هشدار سطح نارنجی هواشناسی، امدادگران ۷ استان در حالت آماده‌باش قرار گرفتند.

آماده‌باش هلال احمر در ۷ استان کشور

به گزارش ممتاز نیوز از جمعیت هلال‌احمر، بابک محمودی با اشاره به هشدار سطح نارنجی هواشناسی افزود: طبق اعلام سازمان هواشناسی احتمال بارش شدید روز شنبه در مناطق خراسان شمالی و ارتفاعات شرقی گلستان و در روز یکشنبه در مناطقی‌ از خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، شرق ارتفاعات سمنان و ارتفاعات استان‌های گلستان، مازندران و تهران وجود دارد.

وی بیان کرد: در پی این هشدار هواشناسی امدادگران در هفت استان در حالت آماده‌باش کامل قرار گرفتند تا در صورت بروز حادثه اقدام به امدادرسانی کنند.

تولید صافی دیالیز به همت هلال‌احمر
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی با اشاره به روند صعودی تولید صافی دیالیز در هلال‌احمر گفت: توجه به رفع نیاز بیماران از اولویت‌های اصلی سازمان تدارکات پزشکی هلال‌احمر است، در همین راستا از مهمترین برنامه‌های شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران، تداوم و توسعه تولید محصولات راهبردی به ویژه محصولات موردنیاز برای درمان بیماران کلیوی و دیالیزی است.

علیرضا عسکری افزود: بر همین اساس در ماه گذشته انواع صافی دیالیز (۷F، ۸F،۶۰F، ۷۰F، ۸۰F) به تعداد ۱۴۵ هزار عدد در شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران تولید شده است؛ این صافی‌های دیالیز نقشی اساسی در عمل همودیالیز (که رایج‌ترین روش برای درمان نارسایی پیشرفته و دائمی‌ کلیه است) ایفا می‌کند.

وی ادامه داد: شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران تلاش می‌کند تا با شناخت نیاز جامعه در مسیر تولید هدفمند تجهیزات پزشکی قرار گیرد و یاری‌رسان سیستم بهداشت و درمان کشور باشد. بر همین اساس نیز در مدت زمان یاد شده ۴۲ هزار جفت ست دیالیز مطابق با نیاز کشور تولید و روانه بازار شد.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی خاطرنشان کرد: تولید محصولات راهبردی و سلامت‌محور به منظور پاسخگویی به نیازهای داخلی کشور با جدیت دنبال می‌شود و در همین راستا تولید صافی دیالیز در تیرماه روند صعودی داشته است.

افزایش ۴۵ درصدی انجام عملیات امداد و نجات در محیط‌های آبی
جمعیت هلال‌احمر نیز در اطلاعیه‌ای با اشاره به افزایش ۴۵ درصدی انجام عملیات امداد و نجات در محیط‌های آبی، از امدادرسانی به بیش از ۲۵۰۰ نفر در هفته گذشته خبر داد.

ضرورت رعایت توصیه‌های عمومی‌ برای پیشگیری از ابتلاء به بیماری‌ها در پیاده‌روی اربعین
به گزارش جمعیت هلال‌احمر، زائرین هم باید توصیه‌های عمومی‌ برای پیشگیری از ابتلاء به انواع بیماری‌های ناشی از آلودگی هوا و ویروس در پیاده‌روی اربعین را مدنظر داشته باشند. زوار می‌توانند موشن آموزشی مربوطه را از سایت رسمی هلال‌احمر ذخیره و برای زائران ارسال کنند، تا از ابتلا به انواع بیماری‌های ناشی از آلودگی هوا و ویروس در امان بمانند.

انتهای پیام/


ایران

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.