آماده‌باش ارتش بریتانیا برای مقابله با بحران سوخت

بریتانیا برای مدیریت بحران سوخت ارتش را به حال آماده باش درآورد.

آماده‌باش ارتش بریتانیا برای مقابله با بحران سوخت

به گزارش ممتاز نیوز، دولت بریتانیا از ارتش این کشور خواست برای مداخله جهت مدیریت سوخت رسانی در سراسر کشور به حال آماده باش در‌آید.

این فرمان در حالی از سوی دولت بوریس جانسون به ارتش ابلاغ شده که بریتانیا چندی است با بحران کمبود سوخت در جایگاه‌های بنزین مواجه شده است.

بحران سوخت که دولت بر نبود هیچ کمبودی در مخازن اصلیِ کشور تاکید دارد سبب شد تا شهروندان بریتانیایی طی دو روز آخر هفته برای تامین نیاز‌ روزهای آینده خود به پمپ‌ بنزین‌ها هجوم ببرند و اغلبِ آنها را از سوخت خالی کنند.

در حال حاضر گفته می‌شود که حدود ۹۰ درصد پمپ بنزین‌ها در شهرهای بزرگ بریتانیا به کلی تخلیه شده و دولت مصمم است تا با کمک گرفتن از ارتش زمینه سوخت رسانی به جایگاه‌ها را فراهم کند.

کمبود راننده کامیون در بریتانیا مشکلی اصلی نقل و انتقال سوخت در سراسر این کشور عنوان شده و این مسئله بر حمل و نقل بسیاری از کالاهای اساسی از جمله مواد غذایی تاثیر گذاشته و قیمت‌ کالا و خدمات را نیز افزایش داده است.

دولت برای جلوگیری از تاثیر بیشتر این بحران بر روند قیمت‌ها به خصوص در بخش مواد غذایی میلیاردها پوند بودجه اختصاص داده و با تاکید بر نبود هیچگونه کمبود در کالاهای اساسی از شهروندان خواسته است که به سوی فروشگاه‌ها هجوم نبرند.

وزارت انرژی بریتانیا دوشنبه شب با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد که تعداد محدودی از رانندگان تانکرهای نظامی باید به حال آماده‌باش درآیند تا در صورت لزوم برای کمک به سوخت رسانی و تثبیت عرضه سوخت در جایگاه‌ها وارد عمل شوند.

808x539_cmsv2_a2adfd9c-f203-5b67-bf2c-44124874a9f1-6108402
یک پمپ بنزین خالی از سوخت در شهر منچستر

بخش دیگری از بحران سوخت در بریتانیا به گزارش رسانه‌ها متاثر از ترس و وحشت ناشی از کمبود مایحتاج اولیه شهروندان است که سبب شده تا مردم برای تامین مضاعف آن به سوی فروشگاه‌ها هجوم آورند.

رئیس انجمن فروشندگان سوخت بریتانیا نیز ضمن اشاره به این نکته تاکید کرده است که مردم باید از هجوم به مغازه‌ها خودداری کنند زیرا خرید‌های سراسیمه وناشی از بیمِ کمبود مایحتاج اولیه زمنیه تخلیه شبکه توزیع سوخت را فراهم می‌کند.

بحران کنونی سبب شده تا مردم با اتوموبیل‌های خود از پاسی از شب مقابل پمپ‌هایی که هنوز سوخت در آنها موجود است صف بکشند.

برخی رسانه‌های بریتانیایی نیز در گزارش‌هایی تصویری به وقوع درگیری در پمپ بنزین‌های پر ازدحام اشاره کرده و رانندگانی خشمگین را به تصویر کشیدند که بیم مواجه شدن با تامین سوخت و ناتوانی از رفتن به محل کار آنها را به جایگاه‌ها کشانده بود.

این شرایط همچنین سبب شده که سازمان‌ها و مراکز بهداشتی و پزشکی در خصوص مشکلات موجود بر سر عزیمت کارکنان و مراقب‌ها نزد بیماران زنگ خطر را به صدا درآوردند و برخی مدارس و موسسه‌های آموزشی نیز اعلام کنند در صورت تداوم بحران به آموزش از راه دور روی خواهند آورد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ