آماده‌باش تمام دستگاه‌ها برای برگزاری باشکوه مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد «قاسم سلیمانی»

مراسم بدرقه و تشییع پیکر شهید سپهبد قاسم سلیمانی فردا صبح دوشنبه از دانشگاه تهران به سمت میدان آزادی در حالی برگزار می‌شود که با توجه به حضور چند میلیونی هموطنان، دستگاه‌های مختلف انتظامی، شهری، خدماتی و … برای برگزاری هرچه باشکوهتر این مراسم تمهیداتی را بپیش‌بینی کرده‌اند.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا، تا ساعاتی دیگر کاروان سوگواران سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانش به تهران خواهد رسید و  امشب مراسمی در  مصلی تهران و فردا نیز مراسم تشییع پیکر ایشان برگزار خواهد شد. در همین راستا نیز سازمان‌هایی از جمله نیروی انتظامی، شهرداری تهران، آتش‌نشانی تهران، اورژانس و سایر ارگان‌ها در آماده‌باش کامل هستند و نسبت به ارائه خدمات به شرکت کنندگان در مراسم تشییع و تامین امنیت آنان اقدام خواهند کرد. 

در همین راستا نیز سازمان آتش‌نشانی تهران  امشب ۱۵ دی ماه تمهیداتی را در مصلی تهران و  فردا دوشنبه ۱۶ دی ماه در اطراف محل برگزاری نماز و مسیر تشییع پیکر شهید سلیمانی پیش‌بینی کرده است. براین اساس  امشب، ۱۵۰ آتش‌نشان در ۲۵ نقطه با ۳۰ دستگاه خودرو، شامل ۱۸دستگاه خودرو سنگین و ۱۲ دستگاه موتورسیکلت در بخش‌های داخلی مصلی تهران و معابر اطراف مستقر خواهند شد. این استقرارها از ساعت ۱۷ امروز آغاز شده و تا پایان عادی شدن تردد در مسیرهای اطراف ادامه خواهد داشت، ضمن اینکه مدیران ارشد عملیات نیز در این مدت گشت زنی هایی انجام خواهند داد.

صبح فردا نیز ۱۸۰ آتش‌نشان در مراسم تشییع پیکر شهدا، در ۶۰ نقطه به همراه ۳۸ دستگاه خودرو سنگین، هفت دستگاه خودرو سبک و ۳۰ دستگاه موتورسیکلت حضور خواهند داشت. این استقرارها از ساعت ۶ صبح آغاز می‌شود و تا پایان مراسم و عادی شدن تردد در این محل‌ها ادامه خواهد داشت. طی این مدت مدیران عملیات نیز با انجام گشت‌زنی وضعیت ایمنی را کنترل می‌کنند.

همچنین براساس اعلام اورژانس تهران، تمامی پایگاه‌های اورژانس در آماده باش کامل خواهند بود. علاوه بر این آماده‌باش نیروهای اورژانس با چهار  دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۶۰ دستگاه آمبولانس، ۵۰ دستگاه موتورلانس، درمانگاه سیار، دیسپج سیار و ۲۰۰ نفر نیروی عملیاتی و ستادی در مراسم فردا حضور خواهند داشت و برای مراسم امشب در مصلی تهران نیز  اورژانس تهران با سه دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۱۵ دستگاه آمبولانس و ۲۰ دستگاه موتورلانس آماده خدمت رسانی است.

شهرداری تهران نیز ضمن اعلام آماده باش ۱۰۰ درصدی این سازمان اعلام کرده است که اتوبوسرانی، تاکسیرانی و مترو نیز در آماده باش ۱۰۰ درصد قرار دارند  با توجه به پیش‌بینی حضور شهروندان از سایر استان‌های کشور در این مراسم، اتوبوس‌های شرکت واحد اتوبوسرانی از محل‌های ورودی تهران و همچنین در مراکز منتهی به مراسم تشییع مستقر می‌شوند.

همچنین  اعلام شده است که سوله‌های مدیریت بحران مناطق ۲۲ گانه به دستور شهردار تهران برای هموطنانی که از سراسر کشور برای شرکت در مراسم به تهران می‌آیند امشب و فردا برای استفاده عموم بازگشایی خواهد شد.

شرکت واحد اتوبوسرانی تهران نیز با اشاره به  خدمات‌رسانی رایگان مترو و خطوط ویژه اتوبوسرانی برای جابه‌جایی خیل عظیم شهروندان اعلام کرد: جابه‌جایی شهروندان برای حضور در مصلی تهران از ساعت ١٨ امشب و از ٩ میدان اصلی پایتخت تا مصلی تهران از سوی شرکت واحد اتوبوسرانی انجام می‌شود که پس از اتمام مراسم نیز خدمات‌رسانی به شهروندان به سمت میادین اصلی صورت خواهد گرفت. میدان صادقیه ،چهارراه تهرانپارس، پایانه شمشیری ، پایانه خاوران ، شهرک شهید محلاتی، میدان نازی آباد، میدان نبوت، تهرانسر و میدان شهرری میادین اصلی هستند که در آن‌ها خطوط ویژه اتوبوسرانی به سمت مصلی تهران خدمات رسانی خواهند کرد.

همچنین خدمت رسانی شرکت واحد اتوبوسرانی به شهروندان فردا نیز از ساعت ٧ صبح و مطابق روال نمازجمعه و به صورت رایگان صورت می گیرد و در انتهای مراسم تشییع خدمات‌رسانی اتوبوس‌های شرکت واحد از میدان آزادی به مبادی اولیه هم صورت خواهد پذیرفت همچنین با توجه به اینکه مراسم تشییع پیکر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در دانشگاه تهران برگزار می‌شود، شهروندان در نظر داشته باشند که خط یک بی‌ارتی در روز دوشنبه و در ساعات برگزاری مراسم خدمات‌رسانی نخواهد کرد.

شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از آمادگی کامل این ناوگان برای خدمات رسانی به شرکت کنندگان در مراسم وداع با پیکر شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش خبر داد و بنابر اعلام شرکت بهره برداری متروی تهران به دلیل قرار گرفتن ایستگاه مصلی امام خمینی(ره) در ‌خط یک و ایستگاه شهیدبهشتی در خطوط یک و سه متروی تهران، در ضلع شمال و جنوب مصلی امام خمینی(ره) تهران، زمان ‌سرویس‌دهی در خطوط هفتگانه مترو تا ساعت ۲۴ افزایش می‌یابد. امروز یکشنبه ۱۵ دی ماه ۹۸ همزمان با شروع مراسم از ساعت ۱۹ تا پایان مراسم وداع، سرویس دهی رایگان در دو ایستگاه شهید بهشتی و ایستگاه مصلی امام خمینی(ره) انجام خواهد شد.

همچنین فردا نیز خدمات رسانی در تمامی ایستگاه های خطوط هفتگانه متروی تهران و حومه از ساعت ۵:۳۰ صبح تا پایان مراسم تشییع رایگان است.

پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ نیز با تشریح محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی ویژه مراسم تشییع پیکر سپهبد «قاسم سلیمانی» اعلام کرد: از توقف خودروهای خود از ساعت ۲۴ امشب در معابر اطراف دانشگاه تهران خودداری کنند. همچنین اعلام کرده است که از ساعت ۶ صبح فردا تردد از تقاطع خیابان کارگر و خیابان جمهوری تا خیابان ولیعصر، خیابان ولیعصر تا میدان ولیعصر، بلوار کشاورز از میدان ولیعصر تا تقاطع کارگر، خیابان کارگر از تقاطع بلوار تا تقاطع جمهوری و معابر داخل آن ممنوع است و در طول خیابان انقلاب نیز محدودیت ترافیکی از میدان فردوسی تا میدان آزادی در زمان برگزاری مراسم تشییع اعمال شده است.

تردد و توقف کلیه خودروها هم در زمان برگزاری مراسم تشییع در محدوده داخلی خیابان‌های ذکر شده در چهار جهت ممنوع بوده و این ممنوعیت تا پایان مراسم ادامه خواهد داشت. بر اساس اعلام پلیس برای برگزاری این مراسم از خیابان دماوند تا بزرگراه ستاری ممنوعیت ترافیکی اعمال شده است. در همین راستا در طول خیابان‌های دماوند، انقلاب، آزادی و بخشی از اتوبان تهران – کرج از میدان آزادی تا بزرگراه ستاری محدودیت و ممنوعیت ترافیکی وجود داشته و اجازه پارک خودروها نیز داده نخواهد شد. این محدودیت‌ها تا پایان مراسم ادامه خواهد داشت.

تکمیل می‌شود…

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.