آماده باش ۲۰۵۱ پایگاه اورژانس در طرح امداد تابستانی/ استقرار ۶ بالگرد

تیر ۱۳۹۹
ممتاز نیوز : مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی کشور از آماده باش نیروهای اورژانس در طرح امداد تابستانی خبر داد و گفت: بیش از دو هزار و ۵۰ پایگاه اورژانس ۱۱۵ به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمت به مسافران و هموطنانمان می باشند.

آرزو دهقانی در گفتگو با مهر اظهارداشت: با آغاز فصل تابستان و افزایش سفرهای زیارتی و سیاحتی، ترافیک و تردد در جاده های کشور افزایش می یابد لذا جهت پیشگیری و افزایش آمادگی جهت پاسخگویی به حوادث احتمالی، اورژانسهای پیش بیمارستانی و بیمارستانی در راستای ارائه خدمات مطلوب و کاهش زمان حضور آمبولانس بر بالین مصدومین و مددجویان احتمالی و همچنین ایجاد امنیت خاطر مسافران و شهروندان در آماده باش کامل می باشند و با همکاری پلیس، هلال احمر و راهداری خدمات مورد نیاز را ارائه می دهند.

وی با اعلام اینکه طرح امداد تابستانی از نهم خرداد آغاز شده و تا ۳۱ شهریور ماه ادامه خواهد داشت، افزود: در سراسر کشور ۷۹۷ پایگاه شهری، ۱۲۵۴ پایگاه جاده ای و در مجموع ۲۰۵۱ پایگاه اورژانس ۱۱۵ به صورت شبانه روزی به مسافران داخل شهری و برون شهری و همچنین دیگر هموطنانمان خدمت رسانی خواهند کرد.

دهقانی ادامه داد: در طرح امداد تابستانی ۱۷۶۰۰ (با احتساب اضافه کار) تکنسین اورژانس ۱۱۵ جهت خدمت رسانی به هم میهنان و مسافران گرامی در آماده باش کامل به سر می بردند تا در زمان وقوع حوادث، به مصدومین امداد رسانی کرده و در صورت نیاز آنها را جهت دریافت خدمات پزشکی تخصصی به نزدیکترین بیمارستان منتقل نمایند.

مدیر روابط عمومی مرکز اورژانس کشور افزود: همچنین حضور حداقل ۴۱۸۶ دستگاه آمبولانس زمینی، ۵۶ ناوگان اتوبوس آمبولانس، ۶ فروند بالگرد امداد هوایی و ۳ شناور دریایی و همچنین آماده باش تکنسین ها و پایگاههای اورژانس ۱۱۵ در طول طرح مذکور پیش بینی شده است.

وی گفت: تمامی آمبولانسهای اورژانس ۱۱۵ در حاشیه جاده ها و در معرض دید مردم، جهت افزایش امنیت خاطر مسافران و همچنین امداد رسانی سریع در مورد اتفاق و سوانح احتمالی در ایام تعطیلات از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ ظهر و از ساعت ۱۷ الی ۲۱ مستقر خواهند بود.

دهقانی افزود: به سبب افزایش میزان سفرها بعد از ماه مبارک رمضان ( از ۲۰ مرداد تا ۳۱ شهریور)، برنامه استقرار آمبولانس در ساعات صبح (۸ الی ۱۲) منحصر به ایام تعطیل بوده ولی استقرار در ساعات بعدازظهر (۱۷الی۲۱) به صورت روزانه است.

مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی کشور اظهارداشت: پاسخگویی به حوادث پرتلفات با رویکرد به نقاط اتفاق خیز استان و همچنین وجود ذخیره تجهیزات مصرفی، دارو و لوازم مورد نیاز در پایگاههای اورژانس ۱۱۵ در این طرح پیش بینی شده است. همچنین در طول مسیر و مبادی ورودی و خروجی شهرها اطلاع رسانی به نحو مطلوب (توزیع بروشور، پلاکارد ، پمفلت) صورت می پذیرد.

در حال حاضر میزان پوشش دهی خدمات فوریتهای پزشکی در حوادث ترافیکی ۶۰ درصد بوده این در حالی است که درصد پوشش خدمات اورژانس در جاده های اصلی ۹۶ درصد، در آزادراهها ۱۰۰ درصد و در بزرگراهها ۶۰ درصد است.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ