آمارهای وزارت ارتباطات نشان می‌دهند: سهم هر ایرانی ۹/۰ کیلوبیت اینترنت

۳۰م دیماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

 

مروری بر آمارهای وزارت ارتباطات گویای آن است که تا پایان سال ۱۳۹۰ سرانه پهنای باند اینترنت به ازای هر نفر ۹/۰ کیلوبیت بوده است.
 
به گزارش ایسنا از نظر پهنای باند اینترنت و سرانه‌هایی که در این زمینه وجود دارد، تاکنون آمارهای متعددی ارائه شده که براساس بخشی از این آمارها که از سوی وزارت ارتباطات تایید می‌شود، در سال ۱۳۸۴ سرانه‌ پهنای باند اینترنت به ازای هر نفر ۰۲۵/۰ کیلوبیت بوده که این رقم در پایان سال قبل به ۹/۰ کیلوبیت رسیده است.
همچنین طی سال‌های ۱۳۸۵ سرانه پهنای باند اینترنت به ازای هر نفر ۰۵/۰ و در سال ۱۳۸۶ حدود ۰۸۸/۰ بوده است. در سال ۸۷ نیز این رقم تا سقف ۱۷/۰ افزایش یافته و در سال ۸۸ و همزمان با آغاز به کار دولت دهم به ۳/۰ کیلوبیت رسیده است.
طبق آمارهای ارائه شده در سال ۱۳۸۹ هم سرانه‌ پهنای باند اینترنت به ازای هر نفر ۳۸/۰ کیلوبیت بوده اما به یکباره در سال قبل این رقم با افزایشی قابل توجه مواجه شده و به ۹/۰ کیلوبیت به ازای هر نفر رسیده است.
بنابر آمارهای ارائه‌شده در زمینه‌ پهنای باند IP داخل کشور هم در سال ۱۳۸۴ سرانه‌ کشور به ازای هر نفر حدود ۰۰۸/۰ کیلوبیت بوده که این رقم در سال‌های ۱۳۸۸، ۱۳۸۹ و ۱۳۹۰ به ترتیب به ۴۵/۰، ۶/۰ و ۶/۶ کیلوبیت افزایش یافته است.
رضا تقی‌پور، وزیر پیشین ارتباطات همواره وضعیت اینترنت در کشور را مطلوب ارزیابی می‌کرد و از شبکه ملی اطلاعات به عنوان راه حل مشکل پهنای باند اینترنت نام می‌برد اما چندی قبل برکنار شد. 
 

ایستنا
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *